projekt dokončen listopad 2016

talentové číslo 028

Denis - 11 let
POZOUN
 

Denis Hejna je usměvavý mladý hudebník. Chodí do páté třídy a ve škole ho nejvíce baví angličtina, kreslení a fotbal. Už pět let, od první třídy, se věnuje hudbě a hraje na trubku – tenor. A hudba je neskutečně baví.

Když má hotové úkoly nebo netrénuje na svůj oblíbený hudební nástroj, rád sleduje, jako správný kluk, fotbal a tenis. Fandí fotbalovému Realu Madrid a hokejové Floridě Panthers. Až vyroste, přál by si být záchranářem. „Létat s helikoptérou a zachraňovat lidi“, říká o svém velikém snu s neskutečným zápalem v očích.

A tak Denis sní o roli záchranáře a věnuje se tomu, co mu opravdu jde a co ho baví. A tím je hudba. Hraje, a velmi úspěšně, na trubku. Ale moc by si přál hrát na pozoun. Jeho přání se však nemůže splnit, v umělecké škole, kam Denis chodí, nemají k zapůjčení pozoun jeho velikosti. „Tak musím vydržet u trubky“, hodnotí Denis sklesle situaci.

Denis má doma tři sourozence a rodiče je vedou k neskutečné zodpovědnosti. Paní učitelka vzpomíná, jak přijela v 6:10 ráno do školy, a před budovou stálo auto, ze kterého vyskočil Denis. Paní učitelka se ho překvapeně ptala, co dělá tak brzy ve škole. „Zapomněl jsem si ve škole sešit na sloh. Říkal jsem tatínkovi, že máme úkol a nemohu si ho vypracovat. Řekl mi, že musím plnit svoje povinnosti. Tak mne ráno vzbudil a teď tady čekáme, abych si mohl sešit vzít ze třídy a úkol před vyučováním dopsat“, vysvětlil Denis.

Pojďme Denisovi splnit jeho sen a pomoci tak i jeho početné rodině. Tenhle kluk má nadání, talent, vůli a touhu, které však nemůže zužitkovat. Pojďme mu pořídit jeho vlastní pozoun, na který bude se zápalem a radostí hrát a dosahovat krásných výsledků.

Přání: pozoun

Hodnota pomoci: 16.500 Kč 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Denis by rád se svými sourozenci a sestřenicí Eliškou nacvičil hudební vystoupení. Na základní škole, kterou navštěvuje, by potom uspořádali pro spolužáky a další pozvané hudební koncert. Už se moc na toto krásné hudební vystoupení těšíme.

DENISŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Denis Hejna,

je mi 11 let. Chodím do 5. třídy v Červeném Kostelci. Již pátým rokem hraji na tenor. Velmi mě to baví. Předloni jsem se účastnil soutěže. V okresním kole jsem získal 1.místo a postup do krajského kola, kde jsem získal také 1.místo. V loňském roce jsem začal hrát v dechovém orchestru. Hrajeme na spoustě koncertů a byli jsme i v zahraničí.

Hrozně rád bych chtěl přejít z tenoru na pozoun, což je podobný nástroj. V hudební škole nemají pro mě vhodnou velikost a tak stále musím čekat, až budu větší.

Jednou bych chtěl hrát ve velkém dechovém orchestru.

V loňském roce jsem se svými sourozenci a mojí sestřenicí nacvičili vystoupení a hráli jsme v místních pečovatelských domech. Moc se to starým lidem líbilo a tak bychom to letos rádi zopakovali.

Denis

 

 

Fotogalerie

  • Denis s trubkou, tenorem, na kterou už pět let hraje
  • Parádní narozeniny a dost s logem jeho oblíbeného fotbalového klubu
  • Denisovi nikdy nechybí úsměv na rtech
  • Denis se svými sourozenci a maminkou
  • Na výletě :-)
  • Tři kluci a holčička. Denis se svými sourozenci i hraje na hudební nástroje.