projekt dokončen listopad 2016

talentové číslo 029

Eliška - 10 let
HOUSLE

Eliška Hejnová je kouzelná mladá dáma, která se zamilovala do hry na housle. Už pět let, od první třídy, chodí na housličky do hudební školy a společně se smyčcových orchestrem, i dalšími uskupeními, dosahuje skvělých výsledků.

Ve škole jí nejvíce baví sloh, výtvarná výchova a čtení. „Mám hrozně ráda koňské detektivky“, odpoví se zápalem v očích na otázku, co právě čte, tato usměvavá slečna.

Doma může trénovat na housle i se svými sourozenci, kteří jsou také hudebně nadaní. A že má na výběr, Eliška má totiž další dvě sestry a tři bratry. „Naše babička má 45 vnoučat“, říká s úsměvem a asi si vychutnává můj výraz, hledím na ni totiž doslova s otevřenou pusou. „A další miminko je na cestě“, dodává, aby mi asi zcela vyrazila dech. J

Až bude velká, přála by si pracovat ve školce s malými dětmi.  Baví ji jejich bezprostřednost a touha po poznání.

Eliška hraje na housličky, které jí zapůjčili v hudební škole. Strašně by si ale přála své vlastní housle. Podle odborného názoru jejího pana učitele má Eliška opravdu talent a je velmi pilná. Hudba ji bude provázet celý život, ať už se rozhodne housle studovat na konzervatoři nebo bude hrát svým malým žáčkům ve školce.

Co říkáte, pomůžeme této mladé hudebnici a splníme jí její hudební sen?

Přání: housle

Hodnota pomoci: 18.000 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Eliška by ráda se svými sourozenci, kteří jsou také hudebně nadaní, a bratrancem Denisem nacvičila hudební vystoupení. Na základní škole, kterou navštěvuje, by potom uspořádali pro spolužáky a další pozvané hudební koncert. Krásné hudební odpoledne. Už teď se moc těšíme.

ELIŠKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

8.11.2016 Červený Kostelec

Dobrý den,

jmenuji se Eliška Hejnová. O Vánocích mi bude jedenáct let. Chodím do páté třídy. Mám pět sourozenců. Hraji na housle už pět let. V dubnu tohoto roku jsem se zúčastnila okresního kola soutěže smyčcových nástrojů v Polici nad Metují. V kategorii smyčcových kvartet, kde jsme se spoluhráči vyhráli druhé místo. Třetím rokem také hraji ve smyčcovém orchestru při ZUŠ Červený Kostelec.  S tímto orchestrem jsme také obsadili také druhé místo v soutěži smyčcových orchestrů ve Vrchlabí. V součastné době také se připravuji na soutěž jednotlivců.

            Kromě akcí základní umělecké školy, také s bratrem a bratranci vystupujeme v pečovatelských domech v našem městě s vánočními koledami. Hraji také na besídce naší základní školy Václava Hejny. Hra na housle mě baví a chtěla bych se jí na dále věnovat. Nyní hraji na housle zapůjčené uměleckou školu, ale ráda bych měla svůj vlastní nástroj.

 

                                                                     S pozdravem Eliška Hejnová     

 

 

 

 

Fotogalerie

  • Eliška a úžasný dort, který vypadal jako její milované housle
  • Usměvavá mladá slečna a dobrou náladou. To je Eliška
  • Housličky v akci :-) třeba na zahradní oslavě :-)
  • Eliška se svými sourozenci
  • Holky v akci :-)