projekt dokončen březen 2017

talentové číslo 039

Bára - 13 let
TANEČNÍ ŠATY

Barbora Drahoňovská je neskutečně pozitivní mladá dáma, která se stále usmívá. Miluje tanec a věnuje mu každý volný moment. Proč by se taky nesmála, je mladá, hezká, dělá, co ji baví…, pomyslí si možná někdo. Ale Baruška nemá tak jednoduchý život. Léčí se s cukrovkou. Ale bojuje. Sama tanec označuje nejen jako zábavu, ale i jako lék. A tak si užívá života možná více, než její zdravé vrstevnice.

Ve škole jí baví matematika nebo tělocvik. Pohyb má v krvi – dříve se věnovala gymnastice. Pak jejímu srdci ale učaroval tanec. A tak se spolu s partnerem věnuje nejen standardním, ale i latinsko-americkým tancům.

Barunka je výtvarně velmi nadaná. Při naší schůzce jsem jí chválila nádherné náušničky. Bára skromně poděkovala, až její maminka dodala, že je Bára vyráběla sama. Právě korálky, to je její další koníček. Dříve vyráběla zvířátka a podobné dekorace, dnes vyrábí krásné šperky nejen pro sebe, ale z lásky i pro své blízké.

Bára má doma dva bráchy. Rodiče tak vše dělí třemi. Aby všechnu tu snahu a trénink mohla na závodech upotřebit, potřebuje Barunka nové šaty na latinsko-americké tance. Mají možnost jedny krásné koupit, „z druhé ruky“. Líbí se mi Bářina skromnost, že bude vděčná i za šaty, které nejsou nové.

Co říkáte, pomůžeme této mladé dámě, která nemá život díky svému zdravotními stavu zrovna jednoduchý, a splníme jí její sen? Koupíme jí vysněné taneční šaty?

Přání: taneční šaty 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Barča by ráda připravila taneční vystoupení pro další děti. Společně se svým tanečním partnerem by dětem ukázali, jak krásným sportem tanec je. A navíc by Bára ráda všechny děti svým příkladem motivovala, aby nebyly smutné, pokud mají zdravotní problémy, a ukázala jim, že mohou žít stejně krásný život, jako všechny ostatní děti. Moc se na vystoupení těšíme a moc se nám líbí, jak by ráda Baruška podpořila další děti.

BÁRY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Mé jméno je Barbora Drahoňovská. Je mi 13 let, narodila jsem se 22. 8. 2003 v Brně, nyní chodím do základní školy v Liberci, kde žiji se svými 2. sourozenci. Staršímu bratrovi Matoušovi je 15 let a věnuje se hraní volejbalu. Trénuje každý den, o víkendech jezdí na zápasy, takže doma ho moc vidět není. Můj mladší bratr hraje fotbal a chodí na plavání a ještě neví, co bude dělat dále. Když mi byli 4 roky, poprvé jsem se svým starším bratrem navštívila trénink sportovní gymnastiky. Po pár návštěvách se mi sport velice zalíbil, začala jsem tvrdě trénovat a věnovala jsem se tomu do svých 10-ti let. Tréninky byly skoro každý den a náročnost cviků se stále zvyšovala. A když jsem měla skákat salta nad kladinou, dostala jsem strach. Přemýšlela jsem, v jakém sportu bych se mohla dále rozvíjet a objevila jsem společenský tanec. Krátce po začátku tancování mi doktorka objevila diabetes prvního typu. Nyní beru tancování ne jenom    jako zábavu, ale i jako lék na nemoc. Tancuji již 3 roky, dosáhla jsem už několika úspěchů jak v latinsko-amerických tancích tak i ve standartních. Tanec je jako většina sportů velice náročný na čas, ale i na finance. Maminka a tatínek mají zaměstnání, ale musíme naše výdaje dělit mezi tři sourozence a náklady spojené s mojí nemocí. Ráda bych nadační fond požádala o příspěvek na taneční šaty a střevíčky. Na oplátku mohu nabídnout své taneční vystoupení jak pro děti tak i pro dospělé.

Bára

 

 

Fotogalerie

  • Barča během prvního vystoupení se svým novým tanečním partnerem Jardou
  • Baruška opět "v akci"
  • Tvoření krásných šperků z korálků, další koníček, který si Bára zamilovala
  • Hraje také moc ráda na flétničku
  • A v zimě na lyžích