projekt dokončen únor 2017

talentové číslo 033

Míša - 13 let
BOTY PRO MAŽORETKU

Michaela Macnarová je mladá dáma, která se již od šesti let věnuje mažoretkovému sportu. Jako malá se byla podívat na vystoupení své sestřenice a mažoretky se jí natolik zalíbily, že se hned příští rok do kroužku také přihlásila. Působila již v několika skupinách a nyní už třetím rokem trénuje se skupinou NEMESIS Trutnov. Dvakrát týdně po vyučování dojíždí z Mladých Buků a trénuje se svým týmem. Několikrát ročně také jezdí na soustředění, a především na závody.

Ač je Míše 13 let, závodí nejen ve své věkové kategorii, tedy v juniorkách, ale i v seniorkách, tedy se staršími a zkušenějšími děvčaty. Za tuto příležitost je ale velmi vděčná, protože se může naučit mnoho nového a je motivovaná k lepším výkonům, ač je to mnohdy velmi těžké.

Míša se může chlubit úžasnými výsledky. Se svým týmem má doma medaile nejen z Mistrovství ČR, z Mistrovství Evropy, ale dokonce i z Mistrovství světa! Odtud si děvčata v září loňského roku dovezla dokonce dvě zlaté medaile, a to v kategorii „Pom Classic“ /sestava s třásněmi/ a „Baton Classic“ /sestava s hůlkou/.

Když Míša netrénuje, nebo není ve škole, nejraději pomáhá své mamince a stará se o svou osmiměsíční sestřičku Lucinku. Její velikou láskou jsou také koně. A jaký je její největší sen? „Podívat se na olympijské hry.“ To musíme ale Míše i dalším závodnicím držet palce, protože doposud nejsou mažoretky olympijský sport.

Míša se moc snaží, trénuje, ale jen snaha v tomto sportu nestačí. Ona i její rodina potřebují naši pomoc. Míša by si moc přála a potřebovala nové kozačky pro mažoretky. Pojďme podpořit tuto mladou cílevědomou dámu a splňme jí její sen.

Přání: kozačky pro mažoretku

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Míša by ráda uspořádala takový malý kemp pro mažoretky a zájemkyně z řad dívek by naučila jednoduchou sestavu. No řekněte, která holčička si nepřála zkusit sestavu s „pom pomy“ nebo s hůlkou, jako opravdová mažoretka? Zájemcům by potom Míša mohla pustit záběry z opravdových závodů. Už teď se na tuhle krásnou zpětnou vazbu moc těšíme.

MÍŠY MOTIVAČNÍ DOPIS:

 Motivační dopis

Jmenuji se Michaela Macnarová, narodila jsem se 12.4. 2003 v Olomouci a nyní bydlím v Mladých Bukách, kde také chodím do 8. třídy ZŠ. Mám dvě sestry 11-ti letou Danielu a 6-ti měsíční Lucinku. Moje mamka je momentálně na mateřské dovolené a můj nevlastní taťka pracuje jako skladník v podniku GRUND a.s.

S mažoretkovým sportem jsem se poprvé seznámila v šesti letech. Natolik mě zaujal, že jsem se v něm chtěla zdokonalovat.  Nyní trénuji dvakrát týdně v souboru Nemesis Trutnov. Loňskou sezónu jsem poprvé trénovala a nacvičovala choreografie v kategorii Seniorek (věk 15+) i přes to, že ještě spadám do kategorie Juniorek. Bylo nás v této kategorii totiž málo a tak jsme byly zařazeny mezi starší a zkušenější. Letošní sezónu již trénuji jako juniorka ale i jako seniorka. O to náročnější tréninky jsou. Znamená to pamatovat si více choreografie obou kategorií. Pro mě je to však výzva, které já ráda zdolávám.

Náš soubor se rok od roku zlepšuje. V roce 2015 získal titul Mistryně České Republiky a  1. Vicemistryně Evropy na ME ve francouzské Albi. Letos jsme se opět radovaly. Nejprve jsme se musely dobře umístit v kvalifikačním kole, následně si postup vybojovat v Mistrovství Čech, a rovněž v Mistrovství celé České Republiky. Na MS ČR jsme získaly titul Mistryně ČR ve formaci pom classic (formace s třásněmi) a 2. vicemistryně CR ve formaci baton classic (formace s hůlkou)  Tyto úspěchy nás kvalifikovaly  do Mistrovství Světa, které se konalo v Září v chorvatské Poreči. Možná jen ve snu těch odvážnějších z nás jsme se viděly na stupních vítězů. Sen se však proměnil ve skutečnost a my jsme vezly dvě zlaté medaile. Prvního místa jsme dosáhly s oběma sestavami, se kterými jsme se do MS jely.  

Za výše uvedenými úspěchy je ale spousta dřiny a neméně finančních nákladů. Pro mažoretkový sport se těžko hledá sponzorství. Každý podnikatel raději sponzoruje fotbalový či hokejový klub. Při tom soubor musí obnovovat kostýmy. Přičemž náklady na jeden kostým se pohybují kolem 1500,- Kč a na každou formaci máme jiný kostým a podotýkám, že příští rok se zúčastním soutěží v pěti formacích. Jsem ve věku, kdy mi  bohužel ještě rostou nohy, takže kožené kozačky, které stojí 1300,- Kč mi vydrží jednu sezónu. Platíme si roční poplatek za tréninky. Přispíváme si také na startovné i na dopravu na soutěže.

V případě, že bych měla to štěstí a získala nějakou finanční pomoc, peníze bych využila na zaplacení kostýmů, kozaček a také na poplatek za turné po Francii, které rovněž  bude finančně nákladné. Pobyt a cesta na MS v Chorvatsku mé rodiče stál 3200,- Kč. Počítám, že podobnou částku ne-li vyšší bude stát jak turné po Francii, tak případná účast na ME které se bude konat v Itálii.

Pro žáky a učitele naší školy bych na podzim byla ochotna zorganizovat ukázkové vystoupení naší skupiny, promítání filmů ze závodů a pro zájemce z řad dívek i nácvik jednoduché sestavy.

Předem děkuji za Váš čas při čtení mého dopisu.

V Mladých Bukách 11.12.2016               Míša Macnarová

DOPLNĚNÍ: Díky veliké snaze paní trenérky si kostýmy děvčata nemusí platit.  

Fotogalerie

  • Míša v akci! Během vystoupení
  • Míša se zaslouženými medailemi
  • Míša a radost z vítězství
  • Když má Míša čas, věnuje se ráda koním
  • Se svou milovanou a vysněnou mladší sestřičkou Lucinkou, o kterou se Míša moc ráda stará a pomáhá mamince
  • Míša se svým týmem po příjezdu z Mistrovství světa, odkud si dámy přivezly dvě zlaté medaile!
  • Míša se svým týmem NEMESIS během vystoupení, kategorie Pom Classic
  • A ještě jedna ze závodů, tentokrátce kategorie Baton Classic