projekt dokončen únor 2017

talentové číslo 036

Eliška - 11 let
BOTY NA BĚŽKY

Eliška Bímanová sportuje od malička. Věnuje se atletice, dosahuje skvělých výsledků v přespolním běhu, baví ji kolečkové brusle, lyže, horské kolo i výlety do přírody v podobě vysokohorské turistiky. Jejímu srdci však nejvíce učarovalo běžkové lyžování.

Největším vzorem je pro Elišku její tatínek, který se běžkovému lyžování také věnoval na profesionální úrovni a může se pyšnit nejen mistrovským titulem za Českou republiky, ale dokonce je i Mistrem světa!

Elišce je táta velikým vzorem. A tak tato křehká dívenka trénuje několikrát týdně již od svých pěti let s jasným cílem, probojovat se do reprezentačního týmu a závodit na svou rodnou vlast.

Když nesportuje nebo není ve škole, tak si Eliška ráda čte. A jaká je její nejoblíbenější knížka? „Mám ráda všechno“, odpovídá usměvavá sportovkyně.

Eliška se opravdu snaží, trénuje a dře, ale ke svému výkonu potřebuje i kvalitní vybavení. Moc by si proto přála nové boty na „skejt“, které by jí dopomohly dosahovat ještě lepších výsledků. Co říkáte, oceníme Eliščinu snahu a podpoříme její talent?

Přání: boty na běžky 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Eliška by ráda věnovala svůj čas malých talentovaným dětem. Přišla s myšlenkou uspořádat závody pro malé děti na běžkách a ráda by touto cestou nalákala i nejmenší děti a ukázala jim, jak jsou lyže super sport. Kdyby počasí nepřálo a sníh by nevydržel, má v záloze závody na kolečkových bruslích, které má rovněž také moc v oblibě.

ELIŠKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Eliška Bímanová, je mi 11 let a chodím do 6. třídy ZŠ Komenského v Trutnově. Již od svých pěti let navštěvuji oddíl běžeckého lyžování Olfin Car Ski team v Trutnově. Kromě běhu na lyžích se věnuji také atletice a přespolním běhům, jezdím na kolečkových lyžích, bruslích, na horském kole, mám ráda horskou turistiku. V běhu mi vyhovují především kopce a na lyžích upřednostňuji jízdu klasickým způsobem. Mým snem je být tak dobrá, abych se probojovala do reprezentačního týmu a mohla závodit za Českou republiku. Vzorem je pro mne Eva Vrabcová Nývltová, Robert Krupička a dále Veronika Vítková.

Nejlepší sportovní úspěchy:

 •  13. místo v celostátní soutěži v běhu na lyžích Hledáme nové talenty,
 •  2. místo v Poháru královéhradeckého kraje (celkové pořadí),
 •  celkem šest 1. míst ze série přespolních běhů v sezóně 2016,
 •  medailová umístění v krajských závodech v běhu na lyžích,
 •  1. místo v běžeckém závodě družstev základních škol Královéhradeckého kraje.

Případnou finanční pomoc bych ráda využila na nákup kvalitnějšího lyžařského vybavení – lyže + hole + lyžařské boty, vybavení pro atletiku, případně na soustředění, neboť během roku absolvuji dvě letní a dvě zimní.

 

 

Fotogalerie

 • Eliška na startu závodu
 • Během závodu
 • Jako doma je i na kolečkových bruslích
 • Eliška při dalších závodech
 • Krom běhu na lyžích Eliška válí také v přespolím běhu
 • A zasloužená odměna a 1. místo
 • Svačinka a Eliščina oblíbená vysokohorská turistika