projekt dokončen červen 2017

talentové číslo 044

Samuel - 14 let
PILOTNÍ KURZ

Samuel Bělohlávek je mladý muž, jehož vášní je létání. Jeho největším snem je stát se pilotem. A svému snu jde naproti, co mu síly stačí. Ne vše je ale v jeho silách. Proto nás poprosil o pomoc. Rád by si udělal pilotní průkaz na malé sportovní letadlo, tzv. ultralight.

Sam si je vědom toho, že má svůj osud ve svých rukou. Aby mohl být pilotem, musí umět cizí jazyky. Naplno se proto věnuje nejen angličtině, ale i španělštině a němčině. Chystá se získat certifikát FCE, prozatím v angličtině, tak mu držme palce.

Aby byl ve svém snu opravdu nejlepší, rád by nejdříve na Univerzitě Karlově studoval obor meteorologie a klimatologie. Následně by rád studoval v Brně a stal se stíhacím armádním pilotem. Po odlétání povinné vojenské služby a se všemi znalostmi ze studií si moc přeje splnit si svůj největší sen, pracovat v zahraničí jako profesionální pilot. Je to dlouhá cesta a Sam si toho je vědom. Proto začal na splnění tohoto snu pracovat už teď.

Když se neučí jazyky nebo nesní o létání, hraje na elektrickou kytaru a klavír. Se svou kapelou dokonce dělal předskokana známé kapele Chinaski. Sam má dvě sestry a maminku, která je má teď, díky několika nešťastným událostem, sama na starost. 

Sam je neskutečný mladý muž. Má sen a dělá vše, možná ještě víc, než vše, co je v jeho silách, aby se mu sen splnil. Ale jsou věci, které silou vůle nedokáže. Prvním krokem k lítání je získání pilotního průkazu na tzv. ultralight. Maminka, příbuzní, ale i sám Samuel, z uspořených peněz za vysvědčení, ušetřili neskutečných 20.000 Kč. Dalších 20.000 Kč přispějí úžasní manželé Katka a Martin, kteří chtějí Samovi pomoci. A co my, pomůžeme mu s chybějícími penízky?

Přání: pilotní kurz 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Sam by rád zorganizoval přednášku o letectví a všem s ním spojeném. Myslí i na ty, kteří se létání bojí, a rád by jim touto přednáškou, které vdechne zábavného ducha, vysvětlil vše potřebné, aby se svého strachu zbavili. Jak sám říká, lidé se mnohdy bojí toho, co neznají. Parádní zpětná vazba, už se moc těšíme.

SAMUELŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

- níže mezi fotografiemi

 

 

Fotogalerie

  • Sam v oblacích, a to doslova
  • Na leteckém trenažéru
  • Samuel a jeho sestry
  • Při hraní na elektrickou kytaru
  • Předskokaní Chinaski, i v novinách se o tom psalo!
  • Samuel a jeho největší vášeň, létání
  • A když je čas, Sam rád vyrazí na kolo
  • Motivační dopis část č.1
  • Motivační dopis pokračování