projekt dokončen červen 2019

talentové číslo 061

Viktorka - 18 let
OBLEČENÍ NA LYŽE

Viktorie Vydrová vyrůstá ve sportovní rodině. Tatínek ji přivedl k lyžování, kterému se věnuje od svých čtyř let. Letošní cíl si studentka gymnázia stanovila hodně vysoko, přeje si se kvalifikovat na Mistrovství světa juniorů. Potřebovala by novou výbavu na lyže – nepromokavou lyžařskou bundu a kombinézu.

Gymnázium si vybrala schválně se sportovním zaměřením. Musí bydlet na internátu, ale za možnost trénovat své oblíbené lyžování se skvělým týmem a trenéry to stojí. Trénuje minimálně 5x týdně a ostatní dny v sezóně tráví cestou na závody či závody samotnými.

Nejoblíbenější disciplínou je obří slalom. A co Viktorku na lyžování baví, krom adrenalinu na sjezdovce, nejvíce? „Asi poznávání nových míst. Hory mám nejraději“, dodává. Ač trénuje hodně v zahraničí, ráda vyrazí lyžovat do Pece pod Sněžkou či Špindlerova Mlýna, které patří mezi její nejoblíbenější střediska..

Letní příprava bývá pro většinu sportovců pekelná. Běh a zase běh, právě tam se „nahání“ fyzička, krom posilovny a rekonvalescence. Viktorka však běhá velmi ráda a bez přípravy si zaběhne půlmaraton či crossový závod.

Viktorka také ráda tancuje a hraje týmové hry. Ve škole ji nejvíce baví němčina. Jednoho dne by ráda pracovala jako porodní asistentku nebo se naopak stala herečkou.

A co dělá, kdy se přeci jen najde volná chvilka? „Moc volného času nemám, ale v létě ráda vyrazím na výlet.“ Třeba se svými dvěma bratry.

Co říkáte, pomůžeme této mladé talentované lyžařce s jejím snem?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Viktorka by ráda připravila prezentaci se správným jídelníčkem sportovce a cvičením pro celé tělo. Úžasný nápad a už se moc těšíme.

VIKTORKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Motivační dopis

Jmenuji se Viktorie Vydrová, je mi 18 let a pocházím ze Svobody nad Úpou. Momentálně bydlím se svojí rodinou v rodinném domě za Trutnovem. Mám dva bratry, jeden z nich se jmenuje Šimon a je to mé dvojče, a druhý se jmenuje Teodor a má pět roků.

 Studuji už 4 roky na sportovním gymnáziu v Jilemnici, kde bydlím na internátu, který patří ke škole. Na sportovním gymnáziu, z důvodu, že už od mých 4 let závodně sjezduju. Tento sport mě naplňuje po celou dobu. Za posledních pět let je to fyzicky náročnější, jelikož už jsem ve starších kategoriích kde je můj výkon testován mnohem více. Obnáší to hodně vyjezdů do zahraničí, ročně mám přibližně 17 výjezdů, ať už Slovensko, Rakousko, Chorvatsko, Itálie a podobně. K tomu patří i to, že musím mít každý rok nové modely lyží, potřebného vybavení a jiných věcí. Moje celá rodina je sportovně založená, ale především se klade největší finanční důraz na mě.

 Mimo lyžování mě baví ještě běhání, v letním období, když nejsem tak často pryč si zaběhnu nějaké běžecké závody jako třeba hradecký půlmaraton a nebo jilemnický kros.  Jsem moc ráda, že jsem oslovila právě Váš nadační fond ,,Cesta talentu", který jak doufám mi pomůže se splněním některých mých požadavku. Ráda bych pomohla i ostatním a napadlo mě, že bych jako poděkování mohla vytvořit prezentaci se správným jídelníčkem sportovce a cvičením pro celé tělo.

Můj cíl na letošní sezónu je dostat ne mistrovství světa juniorů. Ocením každou pomoc která mi dovolí splnit tento malý sen.

 

Fotogalerie

  • Vitkorka v "akci" na svahu
  • ... a další závodová
  • Zasloužené vítěztví a první stupínek "na bedně"
  • ... kyž začnete sbírat "křišťálové glóby"
  • Medaile a poháry, prostě talentovaná lyžařka
  • ... a další poháry a
  • Viktorka :-)