projekt dokončen březen 2019

talentové číslo 058

Tomáš - 12 let
PŘÍSPĚVEK NA DIGITÁLNÍ PIÁNO

Tomáš Ittner má hudbu v krvi. Už jeho dědeček „muzicíroval“ a tatínek je také hudebník. Krom školních povinností Tom rád hraje florbal, ale srdíčko má někde jiné – u piána. Každý den pilně trénuje, aby se mu třeba někdy splnil sen největší, dostat se na konzervatoř. Poprosil nás o pomoc s koupí nového digitálního piána.

Tom má štěstí, že může trénovat nejen několikrát v týdnu v ZUŠce, aneb základní umělecké škole. Jeho tatínek je totiž hudebník a Tomášek s ním tam může hrát doma. Že má hudbu v krvi, dokládá i fakt, že se pianu věnuje „teprve“ tři roky. Jednou si jednoduše sedl k piánu a co slyšel, to zahrál, aniž by znal noty. Prostě dar…

Tom je milý usměvavý kluk, který má rád skladby od Mozarta a jak sám říká, přál by si je jednou umět všechny zahrát. Je si vědom, že bez cvičení a píle toho však nedosáhne. Ale piano ho jednoduše baví.

Tomášek by potřeboval pro rozvoj svého velikého talentu vlastní digitální piáno. Polovinu mají naspořeno. Co říkáte, pomůžeme mu společně splnit jeho sen a podpořit tak jeho dar a talentu.

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Tomáš by rád uspořádal koncert v Domově seniorů, na kterém by mohl ukázat, co nového se na piano naučil a potěšit tak druhé hezkým hudebním zážitkem. Krása, těšíme se.

TOMÁŠŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Tomáš Ittner a jsem žákem 6.A třídy.

Moje Cesta k piánu.

Můj táta si před třemi lety založil kapelu. V této hubení skupině hrají dvě kytary a klávesy. Bylo mi devět let, když jsem viděl, jak hráč v tátově skupině hraje na klávesy podobně jako na klavír. Strašně se mi to líbilo.

Pak jsem zjistil, že ten hudebník učí ve středisku volného času na piáno. Tak jsem se tam přihlásil. Po dvou letech hraní na klávesy jsem si řekl, že bych na piáno chtěl umět víc. Rodiče mne přihlásili do hudební školy v Žacléři. Úspěšně jsem složil přijímací zkoušky a byl jsem přijat. V ZUŠce hrajeme i na křídlo. Hrozně moc mě to uchvátilo.

Doma hraju jen na klávesy, ale podle pana učitele a pana ředitele z hudební školy si musím pořídit digitální piáno, na kterém bych dál mohl cvičit nové a těžší skladby..

Například se mi líbí skladby od Mozarta.

                        Jednou bych je chtěl všechny umět zahrát.

/psáno vlastní rukou/

Fotogalerie

  • piáno... piáno a zase piáno. :-)