projekt dokončen červenec 2016

talentové číslo 020

Tereza - 9 let
ŠKOLNÉ DO ZUŠ

Tereza Hradská je malá umělkyně. Účastní se výstav ve městě, v němž žije, vytváří omalovánky pro předškolní děti a dokonce se již ve svých 9 letech účastnila architektonické soutěže. Paní učitelka ze ZUŠ, která je pro Terezku také velikou inspirací, ohodnotila její nápad na zástavbu jako jeden z nejlepších.

Terezka má dle slov paní učitelky veliký talent na kresby podle skutečnosti, ale i vlastní fantazie. Má velmi dobrý cit na používání barev. Je to prostě moc šikovná dívka. Když se s ní osobně setkáte, tak si vás tato éterická duše doslova a do písmene získá. Je pokorná, z jejího jemného obličeje nemizí úsměv a její oči září, když jí, při prohlížení jejích obrazů, které vám s nadšením donesla na ukázku, označíte za mladou umělkyni.

Kurzy v ZUŠ talent této mladé dámy velmi rozvíjejí, ale jsou také nákladné. Terezka má rodiče, kteří se jí snaží maximálně podporovat. Ale snaha vždy nestačí. Osud této rodině připravil velikou životní zkoušku. Terezčin tatínek je v plném invalidním důchodu a její maminka má po úrazu páteře velké pracovní omezení. Přesto pracuje a se svou těžkou finanční situací každý den bojuje.

Nejen Terezka, ale celá její rodina potřebují naši pomoc. Můžeme Terezce dopřát další školní rok v Základní umělecké škole a podpořit tak rozvoj jejího talentu. Co říkáte, také Vás tento příběh chytl za srdce?

Přání: školné do ZUŠ

Hodnota pomoci: 1.800 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Tereza vymyslela skvělou věc. Ráda by jako poděkování vytvořila kalendář do školy na téma ročních období, který by sloužil dětem a jejich učitelům k zapisování akcí probíhajících ve školním roce.

TEREZY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den

Jmenuji se Tereza Hradská. Je mi 9 let. Velmi ráda kreslím a vytvářím různé věci.

Velkou inspirací je pro mne paní učitelka v Základní Umělecké Škole do které chodím.

Účastním se různých výstav v našem městě.

Společně vytváříme omalovánky pro předškolní děti na téma Poznej své město.

Zúčastnila jsem se architektonické soutěže na vyřešení zástavby prostoru mezi školami, aby toto místo sloužilo pro výuku i volný čas.

Chtěla bych se učit dál a získávat nové znalosti v tomto oboru za pomoci učitelů v ZUŠ a  v budoucnu pokračovat tímto směrem dál.

Prosím o příspěvek na školu, který činí na školní rok 1 800,-Kč.

Jako poděkování bych vytvořila kalendář do školy na téma ročních období, který by sloužil dětem a jejich učitelům k zapisování akcí probíhajících ve školním roce.

 

 

Fotogalerie

  • Terezka nejraději ze všeho maluje
  • Na svá umělecká díla si udělala krásné desky
  • Moc ráda maluje přírodu. Líbí se jí kolibříci
  • Dílo podle inspirace od paní učitelky
  • Když Terezka maluje...
  • Podmořský svět
  • Při tvorbě tohoto obrázku se Terezka naučila zase něco nového. Nalepila na čtvrtku různé materiály, doplnila barvami a....
  • ... a vznikl tiskem tento krásný obraz