projekt dokončen červen 2017

talentové číslo 045

Lukáš - 8 let
PŘÍSPĚVEK NA ME V ŠACHU

Lukáš Zelba je nadaný šachista. Ve svých osmi letech se může pochlubit titulem Mistra ČR. Jeho hlavě učarovala čísla, matematika mu jde doslova sama, nejen proto je v šachu tak úspěšný. Doma má tři sourozence, Ladu, Josífka a Matěje. Jeho snem je účast na Mistrovství Evropy v šachu, ale veškeré náklady je třeba uhradit. Lukášek a jeho rodina na nás obrátili s žádostí o podporu. Pomůžeme mu s reprezentací naší republiky?

Když Lukášek nehraje šachy, rád se věnuje stolnímu tenisu, plavání či badmintonu a moc ho také baví stolní deskové hry, jako např. Bang, Samurajský meč či Farmář. Navštěvuje také sbor Boni Pueri.

Lukáš je pohodový přátelský chlapec, který se, jak říká jeho maminka, usmívá už od kolébky. Ve škole má individuální plán na matematiku. Už ve školce, v šesti letech, se totiž zjistilo, že má znalosti z matematiky na úrovni žáka třetí třídy.

Lukáš je opravdu nadaný chlapec. Jeho píle a svědomitost však nestačí. Aby se mohl zúčastnit Mistrovství Evropy v šachu v Rumunsku, musí jeho rodina uspořit celkem 36.321 Kč. Rodiče chtějí syna podpořit, proto na úhradu přesunou prozatím penízky šetřené na hypotéku. Nás prosí o částečný příspěvek. Co říkáte, podpoříme tuhle krásnou rodinu a pomůžeme Lukáškovi v cestě za jeho snem?

Přání: příspěvek na účast na ME v šachu

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Lukáš by se rád podělil o své zážitky z ME ve svém domovském Šachovém klubu Ortex Hradec Králové a také v šachovém kroužku na ZŠ Jana Pavla II., kterou navštěvuje. A aby přilákal k šachu další děti, rád by navštívil svou „rodnou“ MŠ Plácky v HK, ukázal by předškolákům základní tahy, namotivoval je, aby si i oni přáli něco dokázat, a na šachových turnajích se se zájemci rád podělí o všechny své zkušenosti a znalosti. Tomu se říká obsáhlá zpětná vazba. A nás moc baví. Už se na ni těšíme.

LUKÁŠŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

- Viz foto v příloze

 

Fotogalerie

  • Lukášek se svou úžasnou rodinou, maminkou Adélou, tatínkem Josefem a sourozenci Ladou, Josífkem a Matějem
  • Lukáš na MČR v šachu
  • Ještě ve školce a první seznámení s šachy
  • Když se Lukášek učil první tahy s jednotlivými figurami
  • S bráchou Josífkem a ségrou Ladou
  • A ve volném čase se Lukášek rád vydovádí, jako každý kluk
  • Lukáš v akci... aneb jaký tah bude následovat?
  • Lukášův motivační dopis