projekt dokončen březen 2016

talentové číslo 008

Lukáš - 13 let
JAZYKOVÝ TÁBOR

Lukáš Nývlt je velmi cílevědomý kluk, který si zamiloval jazyky. Od školky se učí anglicky, před rokem si přibral němčinu, ale právě angličtina je jeho srdeční záležitostí. Když se neučí slovíčka nebo gramatiku, hraje stolní tenis, kterému se věnuje závodně nebo hraje na kytaru, na kterou chodí do hudební školy.

Mnozí v těžkých situacích hledají výmluvy, proč nejde to, anebo tohle. Lukáš je jiný, překážkám osudu nepodléhá. Žije s babičkou, která se o něj s láskou stará. Aby mu mohla v učení pomáhat, sama začala chodit na angličtinu, které se nikdy nevěnovala. Lukáš v ní má velikou oporu a je skvělé sledovat, jak moc si jí váží.

Lukášovým vzorem je jeho strýc, který hodně cestuje. A právě cestování, to je veliký sen, o kterým Lukáš sní. Je si však dobře vědom, že aby mohl cestovat, musí umět dobře jazyky a navíc se dobře učit, aby měl dobrou práci a mohl si výlety po světě dovolit. Proto se věnuje svému rozvoji, ve škole má skvělé známky a my pevně věříme, že o tomhle klukovi ještě uslyšíme.

Lukáš má přání, se kterým potřebuje pomoci. Rád by se v létě zúčastnil jazykového tábora s intenzivní výukou angličtiny pod dohledem rodilých mluvčí. Co říkáte, pomůžeme Lukášovi jeho přání splnit?

Přání: LETNÍ TÁBOR S VÝUKOU ANGLIČTINY

Termín konání: 10. – 17. 7. 2016

Hodnota pomoci: 6.516 Kč

Informace o táboře: http://www.letnianglictina.cz/lokality-3-koprivna

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Lukáš vymyslel, že na oplátku za naši pomoc vytvoří sadu 10 pexes na základní témata. Rád by pomohl s výukou angličtiny u těch nejmenších, tedy v mateřských školkách. Navíc sám zajistí také jejich distribuci. Dárcům, kteří se rozhodli splnit Lukášův sen, můžeme zprostředkovat toto výukové pexeso jako např. dar klientů, tedy jejich dětem.

LUKÁŠŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

jmenuji se Lukáš Nývlt. Je mi 13 let.  Mezi mé koníčky patří cizí jazyky, sport a stolní tenis.  Už ve školce jsem začal chodit na anglický jazyk. Tehdy to pro mě byla zábava. S angličtinou jsem pokračoval dále na základní škole, kde mě v sedmé třídě přibyl německý jazyk.

Mám strýce, který procestoval skoro celý svět. Mluví několika jazyky a je pro mě velkým vzorem. Chtěl bych v budoucnu být cestovatelem a vidět alespoň půl z toho, co on. Umí velmi dobře anglicky a pokaždé mi pomáhá. Moje babička začala také chodit na anglický jazyk. Udělala to kvůli mně, abychom se mohli doma společně učit.

Byl bych rád, kdybych mohl dále rozvíjet své znalosti z angličtiny. Letní tábor by byla další dobrá příležitost ke zdokonalení mé slovní zásoby a konverzace.

Na oplátku bych vytvořil sadu 10 pexes na základní témata. Pexesa by mohla pomoci dětem v mateřských školkách. Sám bych také zajistil jejich distribuci.

S pozdravem

Lukáš Nývlt

 

 

 

Fotogalerie

  • Lukáš se od první třídy věnuje závodně stolnímu tenisu
  • Má moc rád hudbu a učí se na kytaru
  • Škola, ping-pnng, kytara, jazyky... každý někdy potřebuje relax...