projekt dokončen červen 2016

talentové číslo 017

Klára - 14 let
STÁŽ NA KATEDŘE ARCHITEKTURY

Klára Kučerová je neskutečně nadaná malířka. Jak sama říká, maluje od chvíle, co udržela tužku v ruce. Umění je jejím životem a každodenní inspirací i náplní. Nejvíce se jí líbí moderní umění a moc ráda chodí s maminkou na výstavy do galerií, v té v Liberci jsou často. Klárka má však ještě jeden veliký talent, pravidelně se účastní matematických olympiád, ve kterých dosahuje skvělých výsledků.

Tato skvělá kombinace, umělecké nadání a matematické myšlení, jsou tím nejlepším předpokladem, aby si splnila svůj veliký sen, stát se architektkou. Přeje si zhmotňovat své sny, nápady a návrhy, které by se mohly skutečně realizovat.

Klárka by se ráda setkala s architekty a nakoukla pod pokličku tohoto náročného povolání. Ráda by poznala, co práce architekta obnáší a přiučila se od opravdových profesionálů.

Pan prof. Ing. arch. Zdeněk Fránek, děkan Fakulty umění a architektury na TU Liberec, si vyslechl Klárčin příběh, zvážil její potenciál a rozhodl se její sen podpořit. V zimním semestru školního roku 2016/2017 tedy Klára absolvuje stáž na této věhlasné katedře, kde dříve působil jako děkan také Prof.Dr.Ing. arch. Bořek Šípek.

Jsme moc rádi, že můžeme podpořit tuto talentovanou dívku a kdo ví, třebas se Klára zapíše do dějin architektury jako světoznámá Zaha Hadid?

Přání: stáž na katedře architektury

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Klára namaluje obraz pro náš nadační fond a navíc v rámci své stáže na vysoké škole zkusí pod vedením profesionálů navrhnout venkovní učebnu pro základní školu, na které studuje.

KLÁŘIN MOTIVAČNÍ DOPIS:

Motivační dopis

Jmenuji se Klára Kučerová a je mi 14 let.

Maluji již od té doby, co jsem udržela tužku v ruce. Když mi byly tři roky, všichni tvrdili, že mám talent. Obdivuji umění. Umění je mojí součástí, bez které bych nemohla existovat. Chtěla bych se umění věnovat i v budoucnosti, chci se totiž stát architektkou.

Chtěla bych navštívit některou ze světoznámých galerií, protože mám velice ráda moderní umění.

A nebo bych se chtěla setkat se známými architekty, abych poznala, co vše práce architekta obnáší a podívala se, jak se navrhují zajímavé stavby nebo zahrady. Chtěla bych se pokusit o svůj první návrh, který by měl naději na realizaci

Děkuji, že mně věnujete pozornost.

V Liberci 30. května 2016                                                                            Kučerová

 

Fotogalerie

  • Klářiny obrazy mají neskutečnou energii
  • Malování jednoduše miluje
  • Inspiraci vidí všude
  • Její kreativita jí dovoluje tvořit nevšední díla
  • A pro kamarády už maluje i obrazy "na zakázku"
  • Klárka :-)