ÚSPĚCH TALENTOVANÉ MÍŠI! BLAHOPŘEJEME

23. 3. 2017

Míša Součková, 005, je mladá dáma, jedna z prvních talentovaných dětí, které jsme podpořili. Míše jsme splnili její sen a poslali jí na herecký tábor. Míša ale vyniká nejen v herectví. Blahopřejeme jí ke krásnému umístění v jazykové olympiádě. A co k soutěži říká sama Míša?

"Olympiáda v ruském jazyce

Ve středu 15.3. se konalo na Soukromém jazykovém gymnáziu v Hradci Králové krajské kolo soutěže v ruském a německém jazyce.

Po prezenci následovala písemná část v podobě poslechu, což mi nepřišlo příliš složité. Poté byla pauza, během které jsem získala zajímavou zkušenost, při které jsem uplatnila v praxi své znalosti z angličtiny při náhodném setkání s anglickým lektorem před budovou gymnázia, který si myslel, že hledáme vchod dovnitř. J Zbývající čas jsem s p.uč. Štenclovou strávila v kavárně.

Před mluvenou částí byli skoro všichni soutěžící velmi nervózní, listovali v hromadě textů, které jsem já raději nechala doma a v klidu jsem se nasvačila. J Mluvená část probíhala jako u maturitních zkoušek (Vylosovala jsem si téma a dostala 15 minut na přípravu, během které byla zkoušena jiná soutěžící. Zkouška obsahovala představení se, mluvení na téma - v mém případě škola a cizí jazyky, dále popis obrázku a nakonec řešení konkrétní situace.), přičemž zkoušející byli velmi vstřícní. J

Díky intenzivní prázdninové přípravě jsem ve své kategorii ZŠ skončila na 2. místě, za což chci tímto poděkovat p.uč. Štenclové.

Michaela Součková (9.B) :-) "