projekt dokončen říjen 2016

talentové číslo 023

Vojta - 12 let
BĚŽKY A BOTY NA BĚŽKY

Vojtěch Fišer se sportu věnuje od malička. Vedl ho k němu hlavně tatínek, který, stejně jako Vojtova maminka, učí na základní škole, kterou Vojta navštěvuje. Od první třídy se zaměřil na běh na lyžích a u tohoto sportu zůstal.

Vojta trénuje několikrát týdně, o víkendech ho čekají závody a v létě nezahálí a trénuje fyzičku, třeba na kolečkových bruslích. A může se pochlubit skvělými výsledky. 8.místem v Českém poháru a několikanásobným vítězstvím, včetně loňské sezóny, v poháru Královéhradeckého kraje.

Ve škole Vojtu baví nejvíce tělocvik a matematika. Jeho vzorem je francouzský biatlonista Martin Fourcade. A Vojta sám je jistě vzorem svému mladšímu bratrovi Vilémovi.

I běžky jsou o kvalitním vybavení. Vojta má staré lyže i boty. Je pro něj tedy velmi těžké závodit s dětmi, které mají novou výbavu. Protože chtě nechtě, jsou prostě v cíli dříve. Je až neskutečné, jak moc na vybavení záleží. Vojta má tedy sen, který se týká právě jeho sportovního vybavení, moc by si přál nové běžky a boty na běžky.

Přání: Běžky + vázání = 6.424 Kč; boty = 3.739 Kč

Celková hodnota pomoci: 10.153 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Vojta by rád využil zkušeností z letní přípravy a ukázal, co umí na kolečkových bruslích. Vymyslel proto, že uspořádá takový malý tréninkový kemp pro všechny, kteří nevědí, jak se na kolečkových bruslích jezdí a naučí je to. Zkušené děti se mohou zúčastnit závodů, které v rámci kempu Vojta společně se dvěma dalšími dětmi uspořádá.

VOJTŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

Jmenuji se Vojtěch Fišer a jsem žákem ZŠ Komenského v Trutnově, třídy 6. A se sportovním zaměřením.

Od prvního ročníku ZŠ se věnuji běhu na lyžích.

K největším sportovním úspěchům patří několikanásobné vítězství v krajském poháru Královéhradeckého kraje a 8. místo v Českém poháru.

Mým dlouhodobým cílem je vyhrát přebor České republiky a úspěšně závodit ve světovém poháru. Jako každý sportovec bych se také chtěl zúčastnit olympijských her, ale to zatím patří spíše do kategorie snů. K tomu, abych toho dosáhl, je potřeba mnoho práce, trénování a zkušeností, které ještě nemám.

Proto bych rád požádal o příspěvek na možnou úhradu účasti na soustředěních, popřípadě lepšího vybavení, potřebného k dosažení kvalitnějších výsledků.

                                                                                                                                     Fišer (vlastnoručně podepsáno)

 

 

Fotogalerie

  • Vojta na startu závodu
  • V akci... Při jednom ze závodů
  • Hurá! Cílová páska
  • Hrdý Vojta "na bedně"
  • Stupně vítězů z dalšího závodu
  • Vojta je veselý kluk a nezakzí žádnou legraci. Aneb jak se odreagovat a zbavit nervozity před závodem