projekt dokončen srpen 2017

talentové číslo 025

Vláďa - 7 let
PŘÍSPĚVEK NA ŠKOLNÉ

Vláďa Semyakin má veliký sen – přeje si být vědcem. Už od tří let svému snu podřizuje všechno a věda je jeho život. Navštěvuje s maminkou vědecké výstavy, studuje encyklopedie, hledá souvislosti mezi fyzikálními jevy a snaží se je pochopit. Jeho denním tématem jsou černé díry, genové inženýrství, atomy, antihmota, záhady vesmíru… Vláďa má skvělé výsledky při testech v klubu Mensa ČR. Nyní dokončil první třídu na „vědecké“ škole Lvíčata. A přeje si na této škole studovat dál, ale Vláďa i jeho maminka potřebují pomoci s úhradou školného.

Základní škola Lvíčata, kterou Vláďa navštěvuje, je jedinečným projektem Českého Vysokého Učení Technického v Praze. Vláďa žije sám s maminkou, která je na jeho východu, ale i zajištění všech potřeb, sama. Měsíční náklady na školné, stravné, družinu a kroužky dosahují 7.000 Kč. Vláďova maminka, která pracuje jako vědkyně v laboratoři a navíc si po večerech dodělává druhou vysokou školu, aby měla magisterský titul a nárok na vyšší příjem, zvládne na synovi studijní náklady ušetřit měsíčně 4.000 Kč. Společně s Vládíkem nás prosí o pomoc v hodnotě 3.000 Kč na měsíc, tj. 30.000 Kč na celý školní rok.

Vláďovu maminku nyní čekají státnice a diplomová práce, díky kterým bude mát titul Mgr. a bude mít nárok na vyšší finanční ohodnocení. Pevně proto věří, že třetí třídu  a zbytek studia by Vláďovi už zvládla platit sama.

Vláďa je velmi aktivní chlapec a dokonce, ač v první třídě, velmi aktivně založil vědeckou skupinu “Vševěda” a zorganizoval laboratoř. Tím zaujal své spolužáky, kteří se také začali zajímat o vědu.

Vláďa je jedinečný talentovaný chlapec a pokud nebude moci pokračovat ve studiu na současné základní škole, jeho talent to velmi ublíží. Líbí se nám, že maminka dělá, co je v jejích silách, a vice než polovinu nákladů chce uhradit sama.

Pojďme tohoto talentovaného chlapce podpořit. Pojďme podpořit talentovaného vědce.

Přání: příspěvek na školné na základní škole 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Vláďa by rád, společně se svou maminkou, vymyslel a natočil několik videí s experimenty. Videa by následně zpřístupnil i dalším dětem, aby v nich vzbudil zájem o vědu. Skvělý nápad a zpětná vazba, jakou jsme tu ještě neměli.

VLÁĎŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den.

Jmenuju se Vláďa Semyakin. Je mi 7 let. Mám rád vědu a chci byt vědcem. Ukončil jsem 1. třídu základní školy. Ve škole jsem se spolužáky organizoval vědeckou skupinu jménem Vševěda. Zkoumáme ve své laboratoři vědecké nálezy. Přinesl jsem do laboratoře hodně vědeckých pomůcek. V jiné škole by mi to všechno nedovolili. A jsem rad že mám kamarádi, které také milují vědu. Líbí se mi v tě škole. Chci se tam učit i dal, ale nemáme na to peníze.

 

Fotogalerie

  • Vládík při pokusech
  • Vláďa v akci v laboratoři
  • svět je třeba pořádně prozkoumat
  • Vládík hraje na housličky
  • :-)