projekt dokončen březen 2018

talentové číslo 050

Veronika - 14 let
KURZ MODEROVÁNÍ
 

Veronika Neureiterová je mladá ambiciózní dáma. Jejím velikým snem je profese moderátorky. Od loňského roku pracuje jako televizní redaktorka, díky čemuž se nejen objevuje před kamerou, ale také se podílí na přípravě reportáží, scénáři či samotném stříhání. Je si vědoma toho, že je potřeba na sobě pracovat, a proto by ráda, s naší pomoci, vyrazila na umělecký vzdělávací kurz, kde by mohla pořádně zapracovat na svých komunikačních dovednostech.

Když Verču vidíte před kamerou, nestačíte se divit, s jakým klidem televizním divákům sděluje zajímavosti, které ve svém rodném královéhradeckém kraji zjistila. Baví ji nejen ona akce „před kamerou“, ale i samotná role investigativního žurnalisty, který si pro reportáž musí zjistit všechny potřebné informace, aby následně divákům nabídl to nejlepší.

Pokud Verunka netočí, nestříhá či nesepisuje scénář, moc ráda se svými rodiči a sestrou chodí na procházky s pejskem nebo v zimě lyžuje. Také moc ráda tancuje, už šest let. Společně s paní učitelkou na své základní škole vede taneční kroužek pro malé holčičky. Vymýšlí pro ně choreografii a snaží se jim předat své taneční zkušenosti. Dobrovolně chodí před vyučováním do školy a od sedmi ráno vede taneční kroužek. Velmi jí záleží na školním dění, a proto, opět dobrovolně, vstává do školy zase dříve a od sedmi ráno se účastní schůzí školního parlamentu.

Verunka je velmi talentovaná dívka, která na sobě intenzivně pracuje a do rozvoje svého talentu dává všechnu energii. Ráda by se však přiučila cenné zkušenosti od opravdových profesionálů. Co říkáte, podpoříme její talent a pomůžete jí splnit její sen?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Verča by ráda zúročila své zkušenosti a natočila o své životní příležitosti reportáž. Budeme se těšit na premiéru.

 

VERONIČIN MOTIVAČNÍ DOPIS:

adresa bydliště

 

CESTA TALENTU, nadační fond

Mladé Buky 382

542 23 Mladé Buky

Úpice 22. 2. 2018

Motivační dopis

Vážená paní Grundová,

zaujala mě nabídka Vašeho nadačního fondu.

Jmenuji se Veronika Neureiterová, je mi 14 let a již osmým rokem navštěvuji ZŠ Úpice-Lány. Od narození bydlím společně se svými rodiči a starší sestrou v rodinném domě v Upici. Jsme úplně obyčejná rodina. Rádi lyžujeme, chodíme na procházky s naším psem a setkáváme se s přáteli.

Na konci uplynulého školního roku jsem začala pracovat jako redaktorka pro kabelovou internetovou Televizi JS, která přináší zpravodajství z Královéhradeckého kraje. Již během prvního natáčení jsem si uvědomila, jak jedinečná a zajímavá šance se mi naskytla. Prostřednictví reportáží, na jejichž přípravě se spolupodílím, poznávám nová místa v našem okolí a hlavně se setkávám se spoustou výjimečných lidí. Z každé reportáže si tak odnáším pro svůj další život nové zkušenosti.

Pozice reportérky obnáší mnoho druhů činností. Seznámení s tématem, příprava textu, scénáře, natáčení a nakonec závěrečná práce ve střižně, kdy společně s kameramanem a střihačem pracujeme na tom, aby reportáž zaujala co nejvíce lidí.

Velmi důležitá pro moji práci je samozřejmě znalost spisovné češtiny, správná výslovnost a zvládnutí dalších komunikačních dovedností. I proto bych se ráda zúčastnila uměleckého vzdělávacího kurzu pro děti a mládež, který pořádá agentura Ambrozia v Chorvatsku.

Velice si vážím Vaší nabídky a věřím, že absolvování tohoto kurzu by bylo pro mě a moji další moderátorskou práci velkým přínosem. Ráda bych natočila o této životní příležitosti jako výraz poděkování reportáž.

S pozdravem Neureiterová /vlastoruční podpis/

 

Fotogalerie

  • Verunka v akci před kamerou
  • Verča při rozhovoru a přípravě reportáže
  • A když Verunka netočí reportáže, moc ráda tancuje...
  • ... v zimě ráda lyžuje.