projekt dokončen květen 2017

talentové číslo 042

Vašek - 10 let
KLARINET

Václav Hošek je usměvavý mladý hudebník. Od první třídy hraje na klarinet. A hru na tento hudební nástroj si zamiloval. Inspiraci možná našel doma, hudbě se věnují i jeho čtyři sourozenci. Vašek má klarinet půjčený ze školy. A moc by si přál mít svůj vlastní nástroj.

Vašek chodí do páté třídy a ve škole ho nejvíce baví matematika, tělocvik, výtvarná a pracovní výchova. Ve volném čase, krom hry na klarinet, tráví čas ve skautu. Se svým oddílem Vlčat pořádá různé výlety, schůzky a v létě jezdí společně na tábor. Vašek chodí do skauta moc rád.

Doma má Vašek dva starší a dva mladší sourozence. Čtyři kluci a jedna dívka, to je pořádná domácnost. Proto má každý své povinnosti. Vašek například vynáší koš s odpadky a stele si pravidelně svou postel.

A co takovému usměvavému klučíkovi milujícímu přírodu a hudbu nejvíce chutná? „Slepice na paprice, s knedlíkem“, odpovídá s nadšením. Maminka už asi ví, co bude o víkendu vařit.

Vaškův učitel mu vybral zánovní, ale kvalitní klarinet v bazaru. Nové nástroje jsou totiž opravdu hodně drahé. Co říkáte, podpoříme tohoto mladíka a splníme mu jeho sen?

Přání: klarinet

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Vašek by rád, jako poděkování, uspořádal koncert pro radost. A rovnou dva. Jeden ve škole a jeden v pečovatelském domě. Na oba koncerty už se moc těšíme.

VAŠKŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

V Červeném Kostelci, dne 31. ledna 2017

 

Jmenuji se Václav Hošek

V dubnu mi bude 11 let. Chodím do 5. třídy ZŠ v Horním Kostelci. Od 1. třídy chodím také do ZUŠ v Červeném Kostelci, kde se učím hrát na klarinet. Mám také 4 sourozence (2 starší a 2 mladší) a ti také hrají na klarinet. Když se nám povede hrát dohromady, tak je to pěkné. Doteď jsem hrál na malý, ES klarinet, a teď přecházím na velký, B klarinet. Učí nás pan učitel Tomáš Hájek. Chce abychom se něco naučili, ale také abychom hráli s chutí a pro radost. Vybírá nám proto i takové skladby. Loni jsme měli soubor, kde jsme hráli dohromady. Bylo nás 6. Letos jsme se bohužel nesešli. Kromě hudebky také chodím ještě do vlčat (skauta). Každý týden máme schůzku, někdy jedeme na víkendovku a v létě máme 14 dní tábor. Mám tam spoustu kamarádů. Jinak rád sportuju, v zimě běžky, sáně, brusle, …, v létě kolo, fotbal, plavání…

 

Protože v hudebce hraju na vypůjčený nástroj a na klarinet chci pokračovat, toužím mít svůj. Jako poděkování bych chtěl uspořádat koncert pro radost. Jeden ve škole a jeden v pečovatelském domě.

Vašek Hošek /celý dopis vlastnoručně napsán/

 

Fotogalerie

  • Vašek /uprostřed/ se svými čtyřmi sourozenci
  • Do skautu chodí Vašek moc rád
  • S kamarády na párádní oslavě narozenin...
  • ... a dort vypadal... ano, jako KLARINET :-)
  • :-)
  • A ještě jedna "sourozenecká", tentokráte z výletu