projekt dokončen listopad 2021

talentové číslo 071

Tereza - 18 let
PŘÍSPĚVEK NA CERTIFIKÁT Z ANGLIČTINY

Tereza Kučerová svému snu, stát se lékařkou a vědkyní, věnuje každou volnou chvíli. Biologie, chemie, ale i angličtina. Volnočasové aktivity věnované ekologii a ochraně životního prostření. Medailové pozice z vědomostních olympiád, laboratorní stáže, vědecké kurzy. Nenechte se však mýlit, Tereza také píše básně a povídky. O této dámě ještě uslyšíme. A nyní potřebuje naši pomoc.

Tereza je neskutečně milá slečna. Radostně hovoří o svých snech v pátek večer, kdy si voláme a ladíme vše potřebné. Ne, netráví páteční večer jako většina jejích vrstevníků. Naštěstí, protože by to byla veliká škoda. Tak talentovaná mladá žena! Před chvíli přišla domů z lezeckého kroužku, kde si přivydělává, jako instruktorka. A plány na víkend? „Zítra jedu do Prahy, moc se těším, čeká mě přípravný kurz na přijímací zkoušky na medicínu.“ Ano, tato mladá dáma ví, co chce, a především, jde za tím snad na 200%.

Když nestuduje, moc ráda čte. Třeba odborné články ze zahraničních vědeckých magazínů. Ale i Terka si někdy potřebuje odpočinout. Právě jí leží na nočním stolku Listopád. Má ráda ženské hrdinky, historické romány. Také moc ráda píše. Básně, krátké povídky. 

A jaký je její sen? Zaváhá, jakoby se bála to vyslovit, úvodem doplní, že školné je strašně drahé. Že tedy asi medicína v Praze. Ptám se znovu. Nadechne se, „Finsko, biomedicína, to je můj sen. Potřebuji ale certifikát C1, abych prokázala, že jsem schopna studiu v cizím jazyce dostát.“

O Terezce bych toho mohla psát mnoho, přečtěte si její motivační dopis. Upřímně ji odbivuji a nesmírně jí fandím.

Tato mladá dáma má opravdový talent a za podpory své rodiny dělá, co může, aby se svému snu – studiu biomedicíny, mohla věnovat. Potřebuje však nyní naši pomoc. Příspěvek na přípravný kurz a certifikát CAE. Podpoříte Terezku společně s námi?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Tereza by ráda předala nabité zkušenosti z oblasti ekologie a ochrany životního prostředí dalším dětem. Proto plánuje uspořádat přednášku ve své škole. Prima nápad, Terezko.  

TEREZIN MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den, 

Mé jméno je Tereza Kučerová, je mi 18 let a jsem studentkou posledního ročníku Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích.  

Již po nástupu na gymnázium jsem se začala zajímat o přírodní vědy, především o biologii, a to díky kroužku Základy ekologie a skvělé paní učitelce. Později jsem do svých zájmových okruhů zařadila také chemii a fyziku, které s biologií úzce souvisí a k jejímu pochopení jsou nezbytné. Každoročně jsem se zúčastňovala přírodovědných olympiád (chemická, biologická, fyzikální, ekologická a geologická), kde jsem se pravidelně umisťovala na medailových pozicích. Mimo to jsem se pomáhala s chodem kroužku Základy ekologie, kde jsem předávala dál své znalosti mladším spolužákům. Zúčastnila jsem se také různých laboratorních stáží nebo vzdělávacích akcí pro středoškolské studenty. Aktuálně docházím na parazitologický ústav na Jihočeské univerzitě, kde pracuji na výzkumu tasemnic v rámci Středoškolské odborné činnosti.

 Jako relaxace od učení také ráda píšu různé básničky či krátké povídky, vyzkoušela jsem si být šéfredaktorkou školního časopisu, a dokonce se mi i podařilo umístit se v literární soutěži Jindřichohradecký textík. 

Mým velkým snem je pokračovat ve studiu na vysoké škole v zahraničí, kde bych nadále mohla rozvíjet své znalosti a dovednosti a věnovat se tak činnostem, které mi dávají smysl a naplňují mě. Jelikož studium v zahraničí je velmi náročné, komise posuzující účast na studiu potřebuje vědět, zda na něj studenti budou svými schopnostmi stačit. Proto je na většině zahraničních vysokých škol vyžadován certifikát úrovně znalosti cizího jazyka, konkrétně CAE (tedy úroveň C1 v angličtině). Zkoušky na certifikát jsou však poměrně nákladné a důležité jsou i přípravné kurzy, které mě na zkoušku pečlivě připraví. Cena certifikátu se pohybuje okolo 5 000Kč a kurz okolo 4 000Kč.

Velmi bych ocenila jakoukoli pomoc s příspěvkem na zkoušky a přípravný kurz. Věřím, že mi pak studium v zahraničí přinese spoustu nových zkušeností a vědomostí a pomůže mi se zdokonalovat ve svých schopnostech. Veškerá podpora mladých studentů je velmi důležitá a myslím, že hlavně díky podpoře okolí si mohou jít za svým snem. Byla bych tedy moc vděčná, kdyby nadace podpořila i mou snahu a umožnila mi tak přispět v budoucnu naší společnosti třeba nějakým novým lékem nebo jiným objevem. 

Jako zpětnou vazbu bych ráda pomáhala ostatním studentům v překonání překážek a dosažení jejich snů a předávala jim své zkušenosti.

Děkuji

Tereza Kučerová.

 

Fotogalerie