projekt dokončen červenec 2016

talentové číslo 019

Sabina - 14 let
NOVÉ SPORTOVNÍ BOTY

Sabina Drapáková žije sportem. Plavání, běh, jízda na kole, vlastně všechno, miluje pohyb. Od osmi let se věnuje sportovnímu aerobicu, ale v deseti letech se opravdu našla, a to v aerobicu gymnastickém. Jak sama Sabča říká, miluje na tomto odvětví hlavně to, že se jedná o kombinaci tance, gymnastiky a hudby samotné. Zní to krásně a je to krásné, ale také neskutečně náročné.

Takhle krásná holka, takhle nadaná holka, je i krásný člověk, uvnitř. Je hrozně milá a velmi pokorná, a to zvláště zásluhou jejích rodičů, kteří jí i jejího bratra velmi podporují, a každý den jí vštěpují, že musí stát neustále nohama na zemi a nesmí zapomínat na školu a další povinnosti.

Co je v jejích silách, to Sabina vydře a natrénuje, ale cesty na soustředění, závody, ubytování, starty na závodech, to všechno stojí spoustu peněz. Sabině pomáhá celá rodina, ale i tak je to velice těžké.

A jaký je Sabčin největší sen? Věnovat se gymnastickému aerobicu naplno co nejdéle a v budoucnu i trénovat.

Sabina má přání, potřebovala by nové sportovní boty. Ty staré už dosluhují a nová sezóna se blíží. Co říkáte, pomůžeme téhle nadané dívce, která se svému talentu věnuje naplno a trénuje každou volnou chvíli?

Hodnota pomoci: 1.650 Kč

Odkaz na boty: http://www.asczlin.cz/eshop/index.php?route=product/product&product_id=138

Velikost: 34

Odkaz na video ze soutěže: https://www.youtube.com/watch?v=fdTuY0hVn68

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Sabina by ráda svou zpětnou vazbu směřovala na děti. Připraví si vystoupení – zacvičí sestavu, se kterou závodí, a pak pro děti spořádá cvičení formou aerobicu – tzv. masters. Všechny děti si budou se Sabčou moci zacvičit. Sportovní odpoledne s nadějnou sportovkyní. Už teď se moc těšíme.

SABINY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Sabina Drapáková, narodila jsem se 8.6.2002 v Liberci. Jsem žákyní 7. třídy na ZŠ Sokolovská.

Od malinka ráda sportuji, ale až v osmi letech jsem začala dělat sportovní aerobic a od 10 ti let se věnuji gymnastickému aerobicu ve Sport Aerobic Liberec. Tento sport mě moc baví, i když je velice náročný. Věnuji mu hodně z volného času, mnoho víkendů v roce trávím na závodech a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Naštěstí mě cestování baví a ráda poznávám nová místa. Mimo tréninky ještě chodím plavat, běhat, jezdím na kole a občas navštěvuji hodiny gymnastiky pro veřejnost. Dále musím pravidelně navštěvovat fyzioterapii, abych předcházela zranění kloubů a svalů.

Na gymnastickém aerobicu mám nejvíce ráda, že je to směs hudby, tance a gymnastiky. Důležité je,

kromě jiného, mít sílu v rukou i nohou, dobře slyšet a cítit hudbu a rytmus a také perfetkně ovládat dech, protože je to hodně rychlý sport. V tom všem bych se ráda zdokonalovala a pracovala na sobě co to dá. Letos v létě již po druhé se účastním týdeního tréninkového campu v Itálii. Stejně jako minulý rok mě čeká každodenní trénink ve velkém vedru, přesto se těším a vím, že mám možnost se znovu posunout o další kousek dále.

Mým velkým snem a také cílem je být úspěšná na mezinárodním poli a co nejlépe reprezentovala nejen svůj klub, ale i Českou republiku. A pokud se mi to podaří, vím, že musím zůstat pokorná a stát neustále nohama na zemi. To mě učí rodiče a já si čím dál více uvědomuji, že mají pravdu. Právě oni mě velice podporují, přesto mě neustále upozornují, že nesmím zapomínat na školu a jiné povinnosti ☺.

Ráda bych zde uvedla mých několik úspěchů.

V roce 2013, 2014 a 2015 jsem se stala Mistryní České republiky

R. 2015 Abosolutní vítezka Poháru federací (za ČR a SR); byla jsem zvolena jako 2. Nejúspěšnější sportovec Liberecka za děti a mládež.

R. 2016  3 . místo MČR, 2.místo z 52 závodnic ze 13 zemí na Slovak Open; nominace na Mistrovství světa, které se koná letos v červnu; 2 x zlato na Poháru federací v Liberci a v Nitře

Dále závodím i v týmech jako je trio, group (5 závodnic) a dance aerobic. I zde jsme se staly několikánosobnými mistryněmi České republiky.

 

Fotogalerie

  • Sabča při závodech
  • Trénink. A taková normální selfie :-D
  • Sabina na mistrovství
  • Sabča na tréninku tvrdě dře
  • Během své sestavy
  • A ještě jedna tréninková. Úsměv této mladé dámě nikdy nechybí