projekt dokončen prosinec 2018

talentové číslo 056

Ondřej - 12 let
POSILOVACÍ POMŮCKA A BOTY NA BĚH

Ondřej Souček je sportovec tělem i duší. Kolo, skály, běžky, snowboard, capoeira, ale především běh. A to ne ledajaký. Ondra je čerstvý Mistr České republiky v překážkovém běhu a pravidelně stojí „na bedně“ na závodech typu Gladiator či Spartan Rase, a to se každého závodu účastní i 600 dětí! Ondra je borec a neskutečně maká. A má sen, přeje si nové běžecké boty a posilovací přitahovadlo.

A jak takový překážkový běh vypadá? Dovolte mi citovat Ondru: „V překážkových závodech se brodíme vodou, bahnem, šplháme.“ Síla, říkám si. Ale tenhle kluk tím vážně žije. A jak se k tomu dostal? Pravidelně chodil na atletické tréninky, až tatínek jeho kamaráda zmínil tyto závody. A tak si Ondra odskočil na první překážkový závod a ten hned vyhrál a měl jasno, to je ono! Nestačí totiž „jen“ běhat, je potřeba i síla, vytrvalost a obratnost.

Co připadá na tréninku či závodech Ondrovi nejhorší? Asi finiš, říká. Kdy neběhá, nebo není ve škole, zapomeňte na to, že byste tohoto chlapce našli ležet s tabletem či telefonem v ruce. Když má Ondra volno, tak ručkuje, šplhá chodí či jezdí na kole.

Rád mluví o škole, má totiž třídu plnou skvělých kamarádů a jak sám jednoduše říká, „je to tam bezva“. Nejvíc ho baví tělocvik, přírodopis a matematika.

Ondra je prostě borec a moc by si přál nové boty na běh a také speciální posilovací přitahovadlo. Co říkáte, pomůžeme mu?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Ondra by rád pro žáky prvního stupně připravil hodinu tělesné východy formou atletického tréninku, a aby zaujal i starší spolužáky, má v kapse pořádný trumf – ukázku capoeiry, které se věnuje. No paráda, už se moc těšíme.

ONDŘEJŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Ondřej Souček

CESTA TALENTU, nadační fond

Mladé Buky 382

542 23 Mladé Buky

 

                                                                                                                                     Batňovice 12. 12. 2018

 

Vážená paní Grund,

zaujala mě nabídka Vašeho nadačního fondu.

Jmenuji se Ondřej Souček, je mi 12 let a navštěvuji ZŠ Úpice-Lány. Bydlím společně se svými rodiči a mladším bratrem v rodinném domě v Batňovicích.

Mám rád snad všechny sporty, jezdím na kole, lezu po skalách, běhám na lyžím, jezdím na snowboardu, cvičím capoeiru, ale především běhám. Soustředím se na překážkové běhy typu Gladiátor Race a Spartan Race, které mě baví nejvíce. Těchto závodů jsem se poprvé zúčastnil před třemi roky a od té doby jsem ve většině zvítězil. Závodů se účastní většinou kolem 600 dětí.

Jsem členem atletického oddílu TJ Maratonstav Úpice, kde celoročně trénuji a účastním se celé řady běžeckých závodů společně s ostatními kamarády z týmu.

V letošním roce jsem se také zúčastnil mistrovství České republiky v překážkovém běhu, které se konalo v říjnu v Kladně, to jsem vyhrál a tím se mi splnil sportovní sen být mistrem České republiky.

Mým dlouhodobým cílem a snem je zúčastnit se v překážkových bězích mistrovství Evropy nebo i světa, jako Zuzana Kocumová, která je mým sportovním vzorem.

V překážkových závodech se brodíme vodou, bahnem, šplháme a tak bych případnou finanční pomoc využil na nákup speciální obuvi, oblečení, startovného či tréninkového kempu.

S pozdravem

Ondřej Souček

 

Fotogalerie