projekt dokončen duben 2020

talentové číslo 067

Nikos - 8 let
PŘÍSPĚVEK NA CYKLISTICKÉ TRETRY, BOTY NA BĚH A CYKLISTICKÉ BRÝLE
 

Nikos Karajanis je sportovec tělem i duší a jeho největším vzorem je jeho tatínek. Nikos je talentovaný cyklista a už v osmi letech dosahuje skvělých výsledků, a to nejen na kole, ale i v běhu a dalších tréninkových aktivitách. Cyklistika je ale hodně drahý sport. Věděli jste, že i kolo pro takto mladého sportovce se sestavuje na míru? Tak si to asi dokážete představit… Nikos má úžasné rodiče, tatínek pedagog jej trénuje a maminka, jak sám Nikos krásně píše v motivačním dopise, zajišťuji to správně sportovní i rodinné zázemí. Nyní máme společně možnost podpořit tohoto mladého cyklistu i jeho rodinu. Nikos si přeje nové cyklistické tretry, běžecké boty a cyklistické brýle.

Mít za tátu trenéra znamená, že tréninku je Nikos jen tak nevyhne. Kolo ho ale velice baví, proto s tatínkem rád vyráží v každý volný moment na trasu. O víkendech absolvuje Nikos závody, nebo si v rámci tréninku „střihne“ nějaký ten závod v běhu apod. Sami se můžete na fotkách přesvědčit, jakých skvělých výsledků dosahuje.

Nenechte se ale mýlit. Co Nikose baví nejvíce ve škole? Výtvarná výchova a keramický kroužek, který navštěvuje. A navíc se v den našeho setkání pochlubit ještě „horkým“ diplomem za 1. místo v recitační soutěži!

Tenhle milý kluk má rád zvířata, k jídlu si dá nejraději maso s rýží a když se najde trocha volného času, což se často nestává, rád si hraje s Legem.

Nikos by si přál novou výbavu na kolo v podobě cyklistických treter a brýlí a také by potřeboval běžecké boty.

Co říkáte, podpoříme tohoto talentovaného chlapce a jeho rodinu? Nebylo by fajn se pyšnit dalším Zdeňkem Štybarem či Romanem Kreuzigerem? Nikos Karajanis, další úspěšný český cyklista?

 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Nikos chce pomoci tatínkovi s organizací školního sportovního dne, jež součástí bude i multi – cyklistické sportovnání. Žáci si budou moci vyzkoušet hned několik disciplín: jízdu zručnosti, jízdu na čas či praktický test znalostí pravidel silničního provozu. A zde se Nikos zapojí více, než aktivně. Bude ukázkový jezdec a následně i instruktor, který bude dětem radit, jak si co nejlépe poradit s připravenými disciplínami a úkoly. Talentovaný Nikos také bude předávat ceny a v případě zájmu je připraven zodpovědět dotazy dětí týkající se cyklistiky, tréninků i závodů. Tomu říkáme skvělá zpětná vazba a už se moc těšíme.

NIKOSŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den, jmenuji se Karajanis Nikos a je mi 8 let. Chodím do 2. třídy na ZŠ kapitána Jaroše v Trutnově. Od taťky jsem se dozvěděl o Vašem nadačním fondu Cesta talentu, který pomáhá talentovaným dětem, které v životě o něco usilují.

Díky tomu, že jsem se narodil do sportovní rodiny, tak i můj život se točí kolem sportu. Já se věnuji závodně cyklistice a běhu. Mým prvním sportovním vzorem byl taťka. Z českých cyklistů obdivuji Jaroslava Kulhavého, který vybojoval pro Českou republiku zlaté medaile na MS i LOH v disciplíně XC MTB.

Tento rok budu ještě startovat převážně na regionálních cyklistických závodech, protože až od roku 2021 budu oficiálně v kategorii mladší žáci. Na regionální úrovni pravidelně obsazuji stupně vítězů na silničním i horském kole. Během zimní přípravy se věnuji závodně běhu. I zde se mi daří a ve své věkové kategorii se řadím mezi nejlepší. Trenéra mi dělá taťka, který moc dobře ví, jak kluka v mém věku motivovat a trénovat. Náš tým doplňuje mamka, která vaří, pere a stará se o dobrou náladu.

Moc dobře vím, že cyklistika na závodní úrovni je finančně náročná. Všechno je o dost složitější, že jsem ve věku, kdy rostu. Cyklistické tretry a boty na běhání mi vydrží sezonu, kolo maximálně dvě.

Tímto bych rád požádal nadační fond Cesta talentu o podporu při nákupu sportovní obuvi a sportovních brýlí.

A aby toho nebylo málo tak jsem vzorný ve škole, plavu, bruslím, lyžuji, účastním se Gladiator race, chodím po horách, jezdím na koni a mnoho dalšího.

Jak se za případnou pomoc odvděčím? Dokud jsem malý, můžu motivovat své vrstevníky svou vytrvalostí a houževnatostí. Když se bude dařit v tréninku a nezradí zdraví, možná budu jednou reprezentovat naši republiku. A až skončí má sportovní kariéra, budu jako taťka trenérem.

Předem děkujeme, za případnou podporu.

S přátelským pozdravem Karajanis Nikos a rodiče

Motivační dopis: Karajanis Petr (táta) a Nikos Karajanis (žadatel)

Datum: 27. 1. 2020

V případě, že Vás zaujal náš motivační dopis a uznáte za vhodné Nikose podpořit, dovoluji si pro představu zaslat odkazy na sportovní vybavení, které by výrazně přispělo k podpoře sportovních aktivit pro rok 2020..

1) cyklistické tretry:

https://sidi.com/en/products/cycling/shoes/mtb/mtbeagle7sr

2) běžecké boty:

https://www.inov-8.com/eu/x-talon-210-running-shoe

3) cyklistické brýle:

https://www.oakley.com/en-us/product/W0OO9442?variant=888392435842

 

 

Fotogalerie

  • Ukázka úspěchů
  • ... a pro změnu diplomy