projekt dokončen srpen 2018

talentové číslo 053

Nikola - 9 let
PŘÍSPĚVEK NA STARTOVNÉ NA ZÁVODY NA KONI

Nikola Hlavatá s koňmi doslova a do písmene vyrostla. Poprvé na koni seděla ve čtyřech letech a do těchto vznešených stvoření se zamilovala. A už od oněch čtyřech let se účastní závodů a dosahuje skvělých výsledků. Její maminka pracuje ve stájích a snaží se svou dcerku podporovat, co jen může. Nyní by se Nikolka ráda účastnila závodů, ale potřebovala by pomoci s úhradou startovného.

Nikolčina maminka pracuje ve stájích jako ošetřovatelka a instruktorka jezdectví. A právě díky mamince se Nikolka dostala tak blízko ke koním už takřka od narození. Jak můžete vidět na jedné z fotek, seděla v sedle už jako miminko. Ve stájích mamince pomáhá se o koně a poníky starat, aby se pak za odměnu mohla také projet. A určitě by Vám potvrdila, jak náročná fyzicky i časově péče o koně je. Mladičká Šejba, to je poník, který je Nikolce nejbližší. Ještě jí ale čeká veliká práce a trénink, aby spolu mohly vyrazit na závody.

Ve škole ji nejvíce baví výtvarná výchova a tělocvik. Když není ve stájích, má ráda atletiku, zpěv, navštěvuje výtvarný kroužek a keramiku a navíc zvládá do svého nabitého programu zakomponovat i horolezecký kroužek. Jezdecká sezóna trvá od jara do podzimu. V zimě si Nikolka ráda zabruslí, zalyžuje a plave. Prostě sportovkyně tělem i duší.

A jaký má sen? Až bude veliká, ráda by měla vlastní stáje, jezdeckou halu a koně. Tak jí budeme držet palce.

Nikolka je opravdu talentovaná slečna a u koní tráví veškerý volný čas. Před rokem udělala veliký krok a podařilo se jí úspěšně složit licenci jezdce na poníkovi. A nyní může vyrazit na závody. Co říkáte, podpoříme její talent a pomůžete jí splnit její sen?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Nikola by ráda dalším dětem ukázala, jak kouzelná, ale i náročná práce s koňmi je. Společně se svou maminkou, ošetřovatelkou a instruktorkou jezdectví, by ráda připravila pro všechny zájemce Den u koní. Provedla by je stájemi, ukázala jim koně, vysvětlila dětem, jak se o koně stará, a navíc se zájemci, děti i dospělí, budou moci na koních i ponících v případě zájmu svést. Krása, už se moc těšíme!

NIKOLY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Nikola Hlavatá, je mi 9 let, chodím do třetí třídy, bydlím s rodiči v rodinném domku v Meziměstí u Broumova, nemám žádné sourozence. Od malinka se učím jezdit na koních, teda spíš ponících. Maminka mě posadila na koně poprvé, když mě byly asi tak čtyři měsíce a od té doby mi láska ke koním zůstala. Jen co jsem trochu povyrostla, půjčila si maminka od kamarádky prvního poníka, na kterém jsem se mohla učit jezdit. Koně bohužel doma nemáme kde mít, tak dojíždíme do Jezdecké stáje Slavíkov, cca 30 km od nás, kde mamka pracuje jako ošetřovatelka koní a instruktorka jezdectví. Na Slavíkově je celkem devět poníků a sedm velkých koní, z toho na třech ponících se učím jezdit. Jeden poník je dokonce můj vlastní, jmenuje se Šejba, ale je ještě mladá a teprve ji budeme učit a obsedat, tak si na ni musím ještě počkat.

Jezdit jsem se učila už jako malá, nejprve jsme jezdila na poníkovi na lonži, kde jsem se na madlech učila, jak mám správně sedět a držet rovnováhu a občas mě vzala mamka na procházku ven. Jako čtyřletá jsem se účastnila různých závodů pořádaných pro malé děti, jako jsou různé jízdy zručnosti s vodičem, později i bez vodiče. Doma mám z těchto soutěží spoustu kokard a nějaké poháry, které mám vystavené v pokojíčku na poličce. Později jsem se naučila koně ovládat sama a začala jsem jezdit malé parkurky, nejprve křížky a pak i parkur 40 cm. Loni na podzim jsem si udělala licenci jezdce na poníkovi, abych se mohla účastnit oficiálních jezdeckých závodů v kategorii pony. Zkoušky jsem zvládla a od letošního roku jezdím oficiální pony závody. Jezdím na dvou ponících Stázce a Grejsce, které mám do zatím parkurů. Ráda bych se letos účastnila MČR v parkurovém skákání jak jednotlivců tak i družstev v kategorii 8 – 10 let, které se bude konat v srpnu. Maminka se mnou jezdí po závodech, abych si splnila kvalifikaci, musím skočit parkur pony ZL a pony L. Nejvíce mě trénuje moje mamka, ale i jezdím na různé soustředění a občas přijede jiný trenér i k nám. Vím že startovné a tréninky stojí spoustu peněz a tak bych chtěla poprosit touto cestou o příspěvek, abych mohla dál skákat a zlepšovat se. Až mi bude deset, budu moct jezdit závody ve všestrannosti jako moje mamka a na to už se moc těším. To se jezdí drezura, parkur a terénní skoky. Mám moc šikovné poníky a když budou zdraví, tak věřím že to spolu zvládneme. Ráda bych ukázala ostatním dětem, že na koni se dá jezdit už od mala, a čím dřív začnou, tak mohou být úspěšné už od malinka. K nám do Stáje Slavíkov chodí do kroužku další děti, které mamka učí jezdit a některé z nich už taky začali závodit jako když já byla malá. Ráda novým dětem ukážu stáje, poníky i velké koně, ukážeme jim s mamkou jak se o ně starat, děti se mohou i svézt.

Děkujeme. Nikolka Hlavatá

Děkujeme za Váš projekt podpory dětí, které chtějí něco dělat a ne jen sedět doma u mobilu nebo tabletu.

Děkuji. S pozdravem Lucie Hlavatá

Fotogalerie

  • Nikolka v akci při závodech
  • ... a ještě jedna závodová
  • na koni seděla už jako miminko :-)
  • pokojíček zdobí nesčetně ocenění...
  • ... a pohárů...
  • od mala v sedle a u koní, to je život a láska talentované Nikolky
  • s maminkou Lucií v sedle
  • štěstí a radost z úspěchu, který přišel po džině a píli... :-) co více si u dětí můžeme přát?