projekt dokončen červenec 2018

talentové číslo 049

Nela - 12 let
STARTOVNÉ NA ZÁVODY S PONÍKEM

Nela Havelková miluje jezdectví. U koní tráví veškerý volný čas. Pečuje o ně, ale především na nich ráda jezdí. S poníkem Pírkem se jí podařilo dosáhnout skvělých úspěchů. Ke koním ji přivedla maminka a je jejím velikým vzorem, stejně jako její starší sestra Klára. Až bude dospělá, přála by si Nela být veterinářkou a mít útulek pro opuštěná zvířata. Ráda by nyní startovala na dalších závodech. Ale účast je velmi finančně nákladná, a proto nás poprosila o pomoc.

Nela je mladá dáma, která navštěvuje sedmou třídu základní školy. Je to velmi zodpovědná slečna, která se poctivě připravuje na výuku, stejně jako na tréninky se svými milovanými koňmi. Až bude veliká, přála by si být veterinářkou. A tak si prohlíží všechny dostupné encyklopedie, sleduje dokumenty o zvířatech a přeje si zvířatům nejen pomáhat, ale také se o ně i starat. Ráda by si založila také útulek, který by se stal domovem opuštěným zvířatům.

Maminka Nelu i její sourozence, má krom starší sestry ještě staršího bratra, vede ke sportu. A tak Nela ráda lyžuje, jezdí na kole, bruslí, nebo chodí na procházky do oblíbených broumovských skal, které také v rámci kroužku horolezectví, kam dříve chodila, zkoušela slézt.

Nela má v sobě takový ten nevyslovitelný dar, díky němuž se s ní všechna zvířata cítí dobře, klidně a důvěřují jí. Ideální předpoklad, aby se stala skvělou veterinářkou. Péče o ně ji navíc opravdu baví.

Nelinka je velmi talentovaná dívka, která do tréninku a péče o koně dává veškerou energii a čas. Ráda by s Pírkem dosáhla dalších cenných umístění. Co říkáte, podpoříme její talent a pomůžete jí splnit její sen?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Nela by ráda přilákala další děti k jezdectví. Proto nabízí možnost návštěvy stájí, kde by dětem povyprávěla o koních, ukázala, jak se o ně stará a zájemci by si mohli vyzkoušet i jízdu na tomto ušlechtilém zvířeti. Krásný nápad a my se moc těšíme.

NELY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Nela Havelková. Je mi 12 let a chodím do 7.třídy základní školy v Machově. V budoucnu bych chtěla být veterinářkou. Ke koním mě přivedla moje maminka, která mě a mé sestře Kláře koupila i prvního poníka. Je to nádherný bílý poník jménem Vendel In. K loňským Vánocům jsem dostala svého druhého poníka jménem Pírko. Před koupí jsem s ním měla možnost vyjet si kvalifikaci a zúčastnit se Mistrovství České republiky v parkuru a v drezůře ve Zduchovicích. Byly to pro mě obrovské zkušenosti. V loňském roce jsem se s nimi zúčastnila také oblastního mistrovství v drezůře, kde Pírko dokázal vyhrát a Vendel In se umístil na druhém místě. S Pírkem jsem jela i oblastní mistrovství v parkuru, kde jsme se umístili na druhém místě a v oblastním mistrovství ve všestrannosti jsme obsadili čtvrté místo.

Pírko je již dvojnásobný mistr republiky ve všestrannosti se svojí bývalou majitelkou, a tak bych ráda v této disciplíně pokračovala a snažila se navázat na jeho úspěchy. Měla jsem možnost se vloni zúčastnit všestrannosti v Kolesách, kde jsme skončili na čtvrtém místě. Druhou naši společnou všestrannost v Pardubicích jsme vyhráli.

Doma mě trénuje moje sestra Klára, která sama velmi dobře jezdí velké koně. Nadále pravidelně jezdím pod své dva trenéry: pana J. Bubna (drezůra) a pod pana T. Kociána (skoky).

Jelikož mě i Pírka všestrannost moc baví, chtěla bych jezdit i nadále a vybojovat další cenná umístění. I když mě maminka podporuje ve všem a snaží se, abych se mohla účastnit i takto velkých akcí jako je např. mistrovství ČR, někdy je to finančně opravdu těžké a složité. Proto jsme se zkusily obrátit na tento nadační fond. Např. Jenom jeden start na všestrannosti, která je vždy víkendová stojí bez cestovného minimálně 2000 KČ.  Byla bych moc ráda, kdybych mohla v tomto sportu nadále pokračovat.

Přemýšlím, co bych mohla na oplátku za Vaši pomoc nabídnout já. Samozřejmostí je, že se budu snažit dosáhnout ve svém sportu co nejlepší výsledky. Navíc dáváme šanci i dětem, které mají rády koně, ale nemají příležitost se k nim dostat. Chodí k nám zdarma do stáje, kde se můžou seznámit s každodenním životem koní a svézt se na nich. V létě pomáhám se setrou na táboře, kde se děti učí jezdit na koních a starat se o ně. Bylo by fajn, kdyby všechny děti měli možnost věnovat se svým zálibám, které jim budou dělat radost, jako mě koně. 

 

 

Fotogalerie

  • Nelinka koně miluje. Přeje si být jednou veterinářkou a o zvířata se i starat, ráda by si založila útulek.
  • Nela v sedle...
  • ... při závodech...
  • Nelča s medailí a pohárem po zaslouženém úspěchu na závodech.
  • Jednoduše "v akci". Nela to s koňmi umí.