projekt dokončen srpen 2019

talentové číslo 065

Natálie - 13 let
PŘÍSPĚVEK NA ÚČAST TANEČNÍM MISTROVSTVÍ EVROPY 

Natálka Kramešová by nejraději tančila pořád. Tato talentovaná mladá dáma se tanci věnuje od svých čtyř let. Nejdříve se věnovala zumbě, potom street dance a nyní tanči solo i synchro latinu. Sport je Natálce více než blízký, a proto ve volných chvílích také moc ráda lyžuje. Poprosila nás o pomoc se splněním jejího snu, vyrazit na WADF mistrovství Evropy do Moskvy.

O Natálce jste už možná slyšeli díky dalšímu talentovanému tanečníkovi, Míšovi. Před nedávnem se přestěhovali s rodiči do Trutnova. A proč? No přeci kvůli tanci. Dojíždění z Pece pod Sněžkou, kde vyrostli na horské boudě, bylo s přibývajícími školními povinnostmi stále náročnější.

Natálka sport miluje. Proto, když zrovna netančí nebo není ve škole, tak si moc ráda zalyžuje v milované Peci pod Sněžkou. Nejraději má sjezdovku Javor. Ve škole ji potom nejvíce baví český jazyk, hudební výchova a zeměpis. A co cestovatelský sen? Egypt.

Jednoho dne by ráda pracovala v cestovním ruchu či jako učitelka tance. Je krásné vidět, jakým úžasným vzorem je Natálce, ale i dalším tanečníkům, jejich trenér, pan Walter Elschek.

A nejoblíbenější tanec? Asi cha-cha.

Tanec Natálce zcela uhranul. Proto, kdykoliv to jen jde, poslouchá hudbu, improvizuje a tančí. Má ráda DJ Ice, který umí latinu podat tím nejlepším způsobem.

A o jakou pomoc nás Natálie poprosila? Moc by si přála společně se svým mladším bráchou Míšou vyrazit na WADF Mistrovství Evropy, jež se bude konat v Moskvě. Společně by si tam zkusili vytančit nějaké pěkné umístění.

Natálka dělá, co je v jejích silách. Pilně trénuje, snaží se a rozvíjí svůj talent. Nadějně tančí i její mladší brácha Míša, jehož příběh také naleznete na našich webových stránkách mezi vybranými talentovanými dětmi, a proto by celé rodině podpora více než pomohla.

Co říkáte, pomůžeme společně této milé talentované tanečnici?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Natálka by si ráda připravila taneční vystoupení, kterým by ozdobila školní akademii. Věří, že právě krása tance by do jejich tanečního klubu přilákala další děti. Můžeme se těšit na duo synchro latinu a další krásné tance. So, Let ´s dance!

NATÁLKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

                                                                                                          Dobrý den,

jmenuji se Natálie Kramešová a je mi 13 let. Chodím na ZŠ Kapitána Jaroše v Trutnově. Mám bratra Míšu, kterému je 10 let a také tancuje. Tancování se věnuji už od svých 4 let, kdy jsem chodila na zumbu.

V první třídě mě mamka přihlásila do tanečního klubu Bene Dance Art Team, který vede pan Walter Elschek, a začala jsem tancovat street dance. Při tanečních vystoupeních jsem viděla tancovat ostatní děti latinskoamerické tance a chtěla jsem to strašně moc zkusit. Za půl roku se mi to povedlo a já začala trénovat latinu, která mě moc baví. S bývalým partnerem jsme si moc nerozuměli, a tak jsem si sehnala svého tanečního partnera, který v klubu nebyl  žádný nováček, protože se mnou tancuje ve streetové skupině. Trénujeme spolu doteď a jezdíme spolu na závody. Nyní jsme si vytančili skupinu D.

Minulý rok jsem také začala tancovat synchro a solo se svojí taneční partnerkou Maruškou v organizaci WADF, kde se nám nyní na Mistrovství České republiky podařilo získat 3x bronzovou medaili a 1x čtvrté místo.

Strašně ráda bych chtěla jet na Mistrovství Evropy, které se koná v Moskvě. Rodiče nás v tanci s bráchou moc podporují, ale na tuto soutěž bohužel peníze nemají, proto bych byla moc ráda, kdybyste nám pomohli. Peníze bych využila na letenku a ubytování v hotelu.

Jako poděkování bych moc ráda zatancovala na akademii pro školy a ukázala,  že tanec je nádherný a úplně pro každého..

 

Fotogalerie

  • Natálka "v akci" na parketu
  • ... a opět jedna taneční
  • s kamarádkou z tanečního klubu
  • a s taneční partnerkou Maruškou