projekt dokončen listopad 2020

talentové číslo 070

Miriam - 18 let
PŘÍSPĚVEK NA KONCERTNÍ HARFU

Miriam Raichová má hudbu v krvi. Již od dětství se věnovala hře na klavír. Když však jednoho dne uslyšela zvuk keltské harfičky, její srdce mělo jasno. Každý den před spaním říkala od dětství své mamince, že by si přála harfu. A právě teď se studentce Pražské konzervatoře její veliký sen plní.

Miriam je úžasná mladá dáma, jejíž odhodlání a touha býti sólovou harfistkou vás odzbrojí. Mladá, inteligentní, pokorná a slušná, přesto nezlomná, vědouce si dobře náročné cesty, kterou si vybrala. Avšak nehledá jednoduší uličky, sní o studiu na Julliard v New Yorku a každý den pilně hraje až šest hodin.

Nenechte se však mýlit. Jako malá chtěla být profesionální fotbalistkou. Baví jí míčové kolektivní sporty. Věnovala se i basketbalu. Harfa však byla láska největší.

Moc ráda čte, právě ji na stolku leží legendární Alchymista, odpočine si u hezkého seriálu, nenudí se jako osminásobná teta, Miriam je nejmladší ze šesti sourozenců.

Maminka Miriam nás oslovila již před lety, kdy bylo jasné, že koupě vlastní harfy bude v případě úspěšného studia nevyhnutelným krokem. Cesta k vlastní harfě však tehdy byla daleká. Znovu se ozvala paní Raichová nyní s neskutečnou zprávou, že se rodině podařilo naspořit více než polovinu kupní ceny, s výrobci z Itálie domluvili na zbytek pořizovací částky splátkový kalendář a sen se stane skutečností.

Tato mladá žena má neskutečný talent, její rodina dělá skoro nemožné pro to, aby ji podpořila a Miriam se tak mohla rozvíjet svůj talent a věnovat se své lásce – hudbě. Ale harfa, to je opravdu drahý nástroj. Rozhodli jsme se proto Miriam a její rodinu podpořit. Náš příspěvek směřuje na úhradu dopravy od německého prodejce a také na první splátku výrobci. Ono totiž, přepravovat takovou harfu je velice náročné. Vozík musí být speciálně upraven, aby nedošlo k poškození, atypické odpružení je nezbytností… Miriam, držíme Ti palečky.

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Miriam by ráda na nové harfě zahrála na benefičním koncertě. Už se moc těšíme.

MIRIAM A JEJÍ MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Miriam, jsem harfistka a studuji na Pražské konzervatoři, momentálně jsem ve 4. ročníku. Harfa je moje životní vášeň i moje vysněná kariéra. Doma mám půjčenou starou ruskou harfu, je to již dáma v letech, nedá a ani nesmí se s ní koncertovat. Je označena jako cvičná, neboť nejlepší léta má již za sebou, rozlaďuje se během skladby, při hraní je možno slyšet kromě libých tónů i všelijaké pazvuky, skřípání a vrzání… Já jsem však za ni vděčná, protože bych jinak doma ve Lvové neměla na čem cvičit a připravovat se na hodiny. Ale i tato idylka se cvičnou harfou se chýlí ke konci, čeká mne totiž vrácení školní harfy a to v lednu příštího roku. Nadále bych byla bez harfy a moje studium, profesní cesta by značně stagnovala ve vývoji. Nemohla bych žit svou vášní, rozvíjet svůj talent a svůj potenciál. Hra na harfu mne bytostně naplňuje, otevírá lidem srdce, přináší úsměv na tváři i slzy dojetí. Proto je mou prosbou, velkým přáním mít vlastní koncertní harfu a pokračovat naplno ve svém životním poslání. 

Se svolením mé paní profesorky na Pražské konzervatoři, MgA. Lydie Härtelové, ráda uvádím její doporučení.

„Stát se profesionání harfistkou chápe Miriam jako své životní poslání. V současné době s úspěchem uzavírá 3. ročník na Pražské konzervatoři v mé třídě. Miriam je velmi talentovaná a pracovitá, hře na harfu věnuje prakticky veškerý svůj čas a postupuje rychle kupředu. Bohužel skutečnost, že nemá vlastní nástroj, je pro ni výrazná komplikace. Velice bych jí přála, aby se sen o vlastním nástroji mohl stát díky laskavým dárcům skutečností,“ 

Díky spolku Anaon a nadaci Donio, také se nám během léta podařilo prodat háčkovou harfu ( 60 000 Kč ), se podařilo uspořit 230 000 Kč , v přepočtu 9 000€. Cena harfy stojí 16 038 € včetně převozu.

Mám ale pro vás dobrou zprávu, harfa je pro mne již vyrobena a čekáme na ideální dobu na převoz (Covid-19).

Harfa je nádherná, velmi majestátná, věřím, že i zvuk bude velebný. 

Společnost Fischer Harfen souhlasila s možností první splátky 9 000€  a poté dalšími měsíčními splátkami do jednoho roka. 

Budeme měsíčně tedy splácet 560€ ( v přepočtu to je cca 13 000Kč).

Byla bych vám vděčná, kdyby bylo možné mi přispět na převoz harfy z Německa, cena je € 350 včetně pojištění.

Moje rodina je připravena platit tyto splácet, vzhledem k tomu, že můj otec je farář v důchodu a moje matka učitelka lesní mateřské školy, splátky budou pro nás velice náročné. V tuto chvíli řešíme však převoz harfy, který obnáší výše zmíněnou sumu (€250- 350).  

Proto bych byla velmi vděčná, kdyby mi nadace Cesta Talenta mohla přispět na převoz, případně tuto částku zaplatit. Jednalo by se o konec listopadu, případně začátek prosince.

S vyjádření vděčnosti,

Miriam Anna Raichová a její rodina..

 

 

Fotogalerie

  • Talentovaná umělkyně Miriam a nástroj jejího srdce - harfa
  • Miriam ráda tráví čas v přírodě
  • Vzpomínky na autoškolu, řidičák je doma :-)
  • Když netrénuje na harfu, ráda Miriam vyrazí na výlet