projekt dokončen srpen 2019

talentové číslo 062

Milan - 14 let
BRUSLE A CHRÁNIČE NA HOKEJ

Milan Cihelka se pro život na ledě snad narodil. K hokeji ho přivedli rodiče, především tatínek. Tento talentovaný mladý muž se hokeji věnuje od čtyř let, bruslit se naučil jedna dvě a nejen talentem, ale především pílí a odhodláním za podpory své rodiny dosahuje skvělých výsledků. Nezapomíná ani na studium. Nyní by potřeboval nové brusle a chrániče.

Milan hraje pravé křídlo a na ledě tráví snad veškerý volný čas. Během letní přípravy trénuje 5x týdně. Zdá se Vám to náročné? Tak to si raději sedněte. V sezóně totiž trénuje 6x týdně a na čtvrtek a sobotu připadají zápasy.

Je obdivuhodné, že i přes všechny hokejové povinnosti má Milan ve škole skvělé výsledky a o září z něj bude student gymnázia. Ve škole ho nejvíce baví tělocvik a dějepis. A když má volno? Nečekejte povalování. Jde si s tatínkem zastřílet na branku. Tréninku asi není nikdy dost.

A co jídelníček? Alespoň zde si Milan dopřává a jediné pravidlo je jíst nejpozději hodinku a půl před tréninkem. Ale jinak si může dát cokoliv. Nejraději má maso, vede prý recept od tatínka – kuřecí nebo vepřové nudličky s rýží.

Milan je opravdu talent, a proto byl doporučen šéftrenérem a hraje dorosteneckou extraligu za HC PZ Kladno. Zde má možnost potkávat legendárního Jaromíra Jágra. Jak sám říká, obdivuje jeho drive a pracovitost. A kdo je Milanovým nejoblíbenějším hráčem? David Pastrňák a jeho tým Boston Bruins.

Milan neskutečně dře, snaží se a jeho rodiče dělají, co je v jejich silách. Doma má také mladšího sourozence, a proto by celé rodině finanční příspěvek na úhradu bruslí a chráničů moc pomohl. Co říkáte, pomůžeme společně tomuto mladému hokejistovi?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Milan by rád přivedl k hokeji další děti. Proto ho napadlo pozvat školní třídu prvňáčku na zimní stadion, kde by se Milan dětem věnoval a učil by je např. základy bruslení formou různých her. Požádal by o pomoc své spoluhráče, aby mu s dětmi pomáhali a na ledě je zvládli. Prima nápad a už se moc těšíme.

MILANŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Milan Cihelka a je mi 14 let, chodím do základní školy ve Veltrusech. K hokeji mně přivedli moji rodiče, když mi byly čtyři roky, hlavně asi táta. Hru a prostředí jsem si oblíbil, možná i proto, že jsem se velice brzy naučil dobře bruslit a tím jsem se mohl více soustředit na hru, to se odráželo i ve výsledcích. Hokej se pro mne stal součástí života, který si už bez něj nedokážu představit. Když jsem se rozhodoval kam jít na střední školu, byla moje volba jasná, hraji na Kladně, kde je i sportovní gymnázium a vzhledem k tomu, že se učím docela slušně, tak jsem si podal přihlášku a na školu jsem se dostal. Dál bych chtěl studovat na FTVS, obor ještě nevím, asi trenérství, ale záleží to také na tom, jak se mi bude dařit v hokeji, kam se se svou hrou dostanu. Chtěl bych určitě hrát v dospělé extralize a sen asi jako každého hokejisty je NHL, tam je ale, mnoho ale. Mým vzorem je V poslední době David Pastrňák hrající v Boston Bruins v americké NHL, je to výborný hráč, bojovník a střelec, nemohu opomenout samozřejmě Jaromíra Jágra, kterého potkávám na Kladenském zimním stadionu, je to neskutečně pracovitý hokejista, chtěl bych se umět připravovat tak jako on, je v tom hodně dřiny. Jsem teď ve věku, kdy stále rostu, a proto potřebuji novou výstroj, hokejky a brusle, Potřeboval bych také tréninkové pomůcky, abych se mohl připravovat i doma, spoustu mi toho táta vyrobí, ale třeba umělou podložku ničím pořádně nahradit nejde. To že teď hraji na Kladně je také náročné na dojíždění, táta pracuje v Praze, odpoledne mne vyzvedává ve škole ve Veltrusech a jedeme na Kladno a tak každý den.. Jak jsem už psal, chtěl bych se hokeji a sportu věnovat co nejdéle a to i trénováním mládeže, což by mohla být forma poděkování za podporu.  

Fotogalerie

  • Milan v akci na ledě
  • ... opět na ledě
  • a sympatický bojovník Milan, tentokráte bez hokejové výzboje