projekt dokončen březen 2016

talentové číslo 011

Matěj - 10 let
PŘÍSPĚVEK NA UPRAVENÉ KOLO PRO HANDICAPOVANÉ

Matěj Škoda je nadaný sportovec, který se v zimě věnuje běžkám a v létě jízdě na kole. Matěj má talent, sportuje se svými dvěma staršími bratry v každé volné chvilce a účastní se závodů. Někdo by řekl, že je limitován svým handicapem, nemá totiž celou ruku. Matěj by ale určitě nesouhlasil. A proto v zimě startuje na běžkařských závodech a dosahuje skvělých výsledků, i když může používat jen jednu hůlku.

V létě sníh není a Matěj si zamiloval kolo. Potřebuje však speciálně upravené kolo, aby na něm mohl jezdit jako jiné děti. A právě pomoc s realizací tohoto snu je Matějovým přáním. Matěj je skvělý kluk a jeho radostná povaha a vůle bojovat s nepřízní osudu je obdivuhodná. Podpořme talent v trochu jiné podobě, než jsme byli zvyklí.

Jeho báječní rodiče na jeho sen šetří, proto nás poprosili o příspěvek. Celková cena tohoto kola je 15.000 Kč. Co říkáte, pomůžeme jim dát zbývající částku dohromady?

Přání: PŘÍSPĚVEK NA UPRAVENÉ KOLO PRO HANDICAPOVANÉ

Hodnota pomoci: 9.900 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Matěj by rád podpořil další děti s handicapem, aby jim ukázal, že mohou žít stejně hodnotný život, jako každé jiné dítě. Proto by na svém novém vysněném kole se speciální úpravou pro handicapované trénoval a před prázdninami by uspořádal vystoupení pro ostatní děti, na kterém by i případné zájemce naučil jezdit.

MATĚJŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den, jmenuji se Matěj Škoda a je mi 10 let. Bydlíme s naší rodinou v domku ve Volanově. Spolu se svými staršími bratry chodím do běžeckého oddílu už pět let. V oddíle mě nejvíce baví hrát hry a sportovat s kamarády. Přál bych si příspěvek na upravené kolo tak abych mohl jezdit jako ostatní kluci. Pokud zvládnu jízdu na kole s jednou rukou, budu ukazovat všem dětem, že může sportovat každý. Matěj Škoda ze základní školy Komenského v Trutnově, 4.A.

Matěj Škoda

 

 

Fotogalerie

  • Matěj během posledních závodech na Mísečkách v cíli
  • Matýsek v akci
  • Když nesporujte, rád si čte