projekt dokončen červenec 2019

talentové číslo 063

Maruška - 11 let
TANEČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ A TANEČNÍ BOTY

Maruška Škvárová je mladá talentovaná dáma s uměleckým zaměřením, která už jako malá holčička sledovala v televizi pořad Stardance a přála si umět tančit. A proto se přihlásila do tanečního klubu, a přes street dance se protančila až k milované latině. Ráda také maluje a věnuje se hudbě. Přála by si vyrazit na taneční soustředění a nové taneční střevíčky.

Ve škole ji nejvíce baví výtvarná a hudební výchova a český jazyk. Ač tanečním tréninkům věnuje většinu volného času, zvládá se navíc věnovat dramatickému kroužku a kreslení. Na prospěch však její časové vytížení nemá žádný vliv, může se pochlubit samými jedničkami. Ale nenechte se mýlit. Maruška se sama od sebe nechlubí. Je nesmírně skromná. Jiné děti by se tak krásnými známkami a talentem chlubili na potkání, ale Maruška nikoliv. Nejen to je na Marušce nesmírně milé.

A kolik času věnuje Maruška taneční přípravě? 3x týdně trénuje latinu a 3x týdně street dance. Ale vlastně tančí neustále. Kdykoliv může, tančí. Nejraději si pustí hudbu a do jejího rytmu vymýšlí taneční kreace. A jaký je její nejoblíbenější tanec na parketu? Asi samba.

Říkáte si, že tančit latinu v páru a street dance musí být náročné? Tak pozor, Maruška si navíc se svou kamarádkou Natálkou zamilovala také duo synchro latinu. Že je vám to povědomé? Ano, v minulém roce jsme podpořili talentované tanečnice Adélku a Karolínku, které se duo synchro latině věnují a právě díky jejich tréninkům a vystoupením si Maruška s Natálkou tuto novou disciplínu zamilovaly. 

A co když Maruška netančí, nekreslí, nebo není ve škole? Ráda se také věnuje své psí kamarádce Molly. A co by si přála Maruška dělat, až bude veliká? Ráda by se věnovala umění.

Maruška dělá pro rozvoj svého talentu vše, co je v jejích silách. Stejně tak se nesmírně snaží i její maminka. Příspěvek na taneční soustředění a taneční boty by jim moc pomohl.

Co říkáte, pomůžeme společně této mladé talentované tanečnici?

 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Maruška by chtěla ukázat dalším dětem, jak nádherný tanec je. Proto by ráda za pomoc se splněním jejího snu uspořádala taneční vystoupení, ať už se svým tanečním partnerem Míšou, či taneční partnerkou Natálkou. Věří totiž, že tančit by měl každý a my fandíme jejímu nápadu, že právě vystoupení je tím nejlepším lákadlem pro další děti.

MARUŠKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

                                                                                         V Trutnově 21. 6. 2019

Dobrý den,

jmenuji se Marie Škvárová, je mi 11 let a chodím do 5. třídy ZŠ kpt. Jaroše v Trutnově.

V sedmi letech jsem se přihlásila do tanečního klubu  BDAT pana Waltera Elscheka na street dance. Za rok jsme vyjeli na naši první soutěž a našemu týmu se dařilo. Ve čtvrté třídě jsem chtěla zkusit také latinskoamerické tance, začala jsem tančit v páru s Michalem Kramešem a na závodech jsme docela úspěšní. Podařilo se nám vytančit třídu C. Také  tancuji duo dance. Tento sport mě baví, i když mám málo volného času..

Šest let navštěvuji ZUŠ v Trutnově výtvarný obor a počítačovou grafiku. Na naší škole chodím také do dramatického kroužku.

O prázdninách mě čeká soustředění a pak závody v páru i duu.

Vaši pomoc bych potřebovala na letní soustředění a nové taneční boty.

Děkuji.

Marie Škvárová

 

Fotogalerie

  • Maruška s taneční partnerkou během vystoupení
  • Maruška se svými medailemi a poháry z tance
  • S tanečním partnerem Míšou během tanečních závodů
  • krom tance Maruška miluje umění a velmi ráda kreslí
  • a moc ráda tráví čas se svou psí kamarádkou Molly