projekt dokončen leden 2019

talentové číslo 057

Lukáš - 12 let
PŘÍSPĚVEK NA STAVEBNICI PROGRAMOVATELNOU V ROBOTA

Lukáš Wenke je neskutečně nadaný mladý muž. Nejen, že trénuje atletiku, přesněji řečeno válí ve vrhu koulí, ale baví ho přírodní vědy. V biologických olympiádách boduje, ale především ho neskutečně baví robotika. Navštěvuje i kroužek, kde se učí programovat. A právě s robotikou je spjato Lukáškovo přání, přál by si speciální stavebnici, ze které může vytvořit a naprogramovat robota.

Lukášek má úžasné znalosti ze světa zoologie. Baví ho plazi a oblíbencem je potom Krokodýl nilský. Znalosti, které Luky má, jsou ohromující. A co teprve pravěk, to je něco. Lukášek si rád prohlíží encyklopedie o pravěku a oblíbeným „zvířátkem“ je Spinosaurus.

S rodiči a mladší sestrou navštívil krom jediného všechny dinoparky u nás. A protože Lukáš také nádherně maluje, jak by vypadala jeho vysněná práce? Po studiu technologii, IT a paleontologie, by rád pracoval jako Paleo výtvarník.

Lukášek si rád přečte i jinou knihu, než encyklopedii. A nejoblíbenější je krásný příběh Bílý tesák. Ve volných chvílích navíc pomáhá své mamince, profesorce fyziky, natáčet a vytvářet videomedailonky, jež fungují a slouží jako skvělý edukativní materiál.

Co říkáte, také Vás Lukáškův talent a touha něco dokázat nadchl a máte chuť mu pomoci? O tomto chlapci ještě uslyšíme! Pojďme mu společně pomoci nastartovat slibnou kariéru ve světě robotiky.

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Lukáš by si rád připravil přednášku o robotice zahrnující i praktické ukázky a seznámil by zájemce s programováním Lego robotů. Lukáškova maminka se navíc nabídla, že přednášku natočí a sestříhá do podoby videomedailonku. Parádní nápad, už se moc těšíme.

LUKÁŠŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

V Trutnově dne 26.11.2018

Dobrý den,

Jmenuju se Lukáš Wenke, je mi 12 let a chodím do 6.A na Základní školu Komenského v Trutnově. Zajímá mě zoologie a stavění a programování robotických modelů. Chodím na přípravu na Biologickou olympiádu na svou školu a na kroužek robotiky na Základní školu R. Frimla. Na notebooku využívám také program Lego Digital Designer, v němž můžeme postavit jakýkoliv legomodel. Rád bych požádal o poskytnutí příspěvku na novou stavebnici Lego Mindstorms 31313 EV3, který by mně umožňovala rozvinout svoje znalosti v oblasti robotiky.

S pozdravem Lukáš Wenke

/pozn. psáno rukou/

Fotogalerie