projekt dokončen leden 2020

talentové číslo 066

Lada - 12 let
PŘÍSPĚVEK NA LEKCE ŠACHU 

Lada Zelbová boduje jako šachistka. Čerstvá mistryně ČR v rapid šachu či stříbro z mistrovství Evropské unie jsou jen úspěchy posledního kvartálu. Tato mladá dáma vyniká v tomto zajímavém oboru, kterému dominují spíše muži. Lada má tři bratry a dokonce má možnost se dvě z nich doma šach trénovat. Trénuje, jak může, ale nejvíce se zdokonaluje díky tréninkům se šachovým mistrem. Tyto lekce jsou však pro rodinu se čtyřmi dětmi velice finančně náročně. Proto nás Lada poprosila o pomoc.

Ve škole Ladu nejvíce baví matematika a biologie. Když nestuduje či nehraje šachy, ráda si zahraje ping-pong. Velikou láskou jsou však i knihy. Zvláště díla legendárního Julese Verna – Tajuplný ostrov a Dva roky prázdnin. Ladiným šachovým vzorem je mistryně světa Judit Polgárová. A obdivuje hru Alexandra Aljechina.

Lada je svými úžasnými rodiči vedena k pomoci druhým. Proto už nyní vede po vyučování v rámci školního klubu výuku šachů formou hry a vysvětlování. A může se pochlubit už pěti zájemci o její lekce šachu. A co ji na šachu baví nejvíce? Vyhrávat. J A starat se o figury.

Lada pochází z veliké rodiny, má tři sourozence, bratry. Jeden z nich, Lukáš, je také velice talentovaný šachista a měli jsme možnost podpořit jeho talent v minulosti. A právě proto, že rodinu Zelbových dobře známe a víme, jak náročné je v dnešní době vychovat a podpořit čtyři děti, rozhodli jsme se pomoci i Ladě. A představte si, že nejmladší bratr, kterému ještě nejsou ani tři roky, si už umí postavit figurky do základního postavení a tahat pěšcem… Že by další talent?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Lada by ráda motivovala ke hraní šachu další děti. Proto plánuje uspořádat základní lekce šachů spojené s malým turnajem pro další děti.

LADY MOTIVAČNÍ DOPIS:

                                                                                                          Dobrý den, jmenuji se Lada Zelbová, mám 12 let.

Mojí největší zálibou jsou šachy. Od 9 let jezdím na turnaje. Díky tréninkům a domácí přípravě se mi nyní docela daří. V srpnu jsem byla 2. z dívek na Mistrovství Evropské unie a v září 1. na Mistrovství ČR v rapid šachu – kategorie D12. Mám 3 mladší bratry, 2 z nich také hrají šachy.

Moc mi pomáhají tréninky přes internet, to mě jednou týdně učí zkušený šachista. Na zaplacení těchto tréninků na celý rok bych ráda získala pomoc od vaší nadace. Budu se snažit hrát co nejlépe a také učit této hře další zájemce.

Lada Zelbová 17. 9. 2019

Částka, o kterou uchazeč žádá:

12.000 Kč na hrazení individuálních šachových tréninků (1x týdně osobní lekce na 12 měsíců).

 

Fotogalerie

  • Lada s poháry :-)
  • Lada "v akci"
  • Lada s bratry
  • Lada a bratrem Lukáškem, obsa úspěšní šachisté, MČR v Rapid šachu
  • Mistrovství EU