projekt dokončen červen 2015

talentové číslo 002

Katka — 14 let
KRASOBRUSLAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Katka Šedivková je cílevědomá mladá dáma, jejíž životní láskou je sport. Nejdříve to bylo plavání, potom tanec a nyní, a podle Katčina odhodlání a nadšení, je to zřejmě napořád krasobruslení. Ví, že se tomuto náročnému sportu začala věnovat pozdě, ale protože má její srdce jasno, ráda by se v krasobruslení uplatnila jako trenérka nebo rozhodčí. Přeje si pomáhat druhým. Katka je úžasná holka, která by nejraději stále bruslila a její zapálení Vás strhne!

Aby se však Katka mohla stát trenérkou nebo rozhodčí, musí si tzv. vyjet devět výkonnostních tříd. Tři už úspěšně absolvovala a může tak začít jezdit pohárové závody. Vyšší třídy jsou však náročnější a Katka potřebuje trénovat pod dohledem svých trenérek, které jsou pro ni i velikými vzory. Moc si přeje účast na letním krasobruslařském soustředění v Itálii, protože věří, že se díky účasti zlepší ve všech oblastech a bude moci složit výkonnostní zkoušky 4. a 5. třídy, což je také její cíl pro příští sezónu.

Katka je dříč a makáč. Aby mohla dojíždět na trénink v Hradci Králové, musí být uvolněná z vyučování. Pan ředitel souhlasil, ale všechno učivo si musí sama doplnit. A protože je Katka zodpovědná, vždy všechny úkoly odevzdá včas a látku se doučí.

Katka maká a snaží se, ale její vášeň a píle nestačí. Tahle holka do nepohody i její rodina potřebují naši pomoc. Pojďme Katce pomoci, aby i ona mohla pomáhat dalším dětem plnit si své sny!

Termín konání: 24. 7. – 2. 8. 2015

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Katka nacvičí společně s dalšími členkami jejího krasobruslařského oddílu vystoupení a můžeme se těšit na krásné představení. Navíc bude dvakrát za měsíc pomáhat na tréninku s učením malých dětí. My budeme u toho a vše zdokumentujeme. Dárci, kteří se rozhodli splnit Katčin sen, se mohou přijet podívat a přesvědčit se, že jejich pomoc má smysl.

KATKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Kateřina Šedivková a je mi 14 let. Už od malička mě rodiče vedli ke sportu.

Od 6 týdne do 9 let jsem plavala za Lokomotivu Trutnov, které jsem musela ze zdravotních důvodů ukončit. Od 9 do 11 let jsem tancovala za EDC Trutnov Hip Hop a latinu.

Ke krasobruslení jsem se dostala náhodou, když jsem měla možnost shlédnout exhibiční vystoupení Trutnovských krasobruslařek, které se mi natolik líbilo, že jsem se šla hned po vystoupení zeptat, zda bych i já mohla začít bruslit a trénovat. Trenérky Erika Štěpničko-Mervartová a Iva Brádlová mě s nadšením přijaly. Začala jsem letním soustředěním, na kterém proběhla má první suchá i ledová průprava a kde jsem začala zkoušet své první kroky, piruety a později i skoky. Po třech měsících, jsem se zúčastnila svých prvních závodů a začala sbírat zkušenosti. Letos v lednu jsme se s trenérkami dohodli, že bych si mohla zkusit vyjet třetí výkonnostní třídu, abych mohla začít jezdit pohárové závody. Kromě dvou tréninků týdně (které stojí 650 Kč) mi rodiče platili 1-2 soukromé hodiny na víc týdně (200 Kč), které mi pomohli k vylepšení techniky a úspěšnému složení zkoušek.

Nyní probíhá 3x týdně suchá příprava, kde trénujeme fyzičku, gymnastiku a skoky. Rodiče mi platí jednou týdně trénink v Hradci Králové (250 Kč). Na který jsem díky panu řediteli Petrželovi uvolňována z vyučování pod podmínkou, že si doplním chybějící učivo.

V nové sezóně bych chtěla zařadit do své sestavy dvojité skoky, zkusit složit výkonnostní zkoušky číslo 4-5. Vím, že ze mě nikdy nebude olympijská vítězka, ale chtěla bych si udělat trenérskou třídu a pomáhat trénovat krasobruslařky a předávat jim své zkušenosti. K těmto cílům bych potřebovala nové, tvrdší brusle s kvalitními noži a 8 zoubky. Také bych potřebovala soustředění. Tento rok máme dvě jedno v Itálii a druhé tady v Trutnově.

 Katka

Fotogalerie