projekt dokončen březen 2018

talentové číslo 048

Karolína - 11 let
PŘÍSPĚVEK NA ME V TANCI

Karolínka Tučková miluje tanec. Nejdříve tančila v Lidové škole umění, až rodiče přihlásili do tanečního klubu BDAT.  Zde se začala věnovat stylu streetdance, ale jejím snem byly latinsko-americké tance. Trénovala a tančila street a tajně pokukovala po starších tanečnících, jak krásně tančí v párech její milovanou latinu. Její sen se splnil a i ona se začala se svým tanečním partnerem věnovat latině, ve které se jim daří a jezdí na soutěže. Karolínky partner je starší, proto musí tančit vyšší kategorie. Ale Karolínka se snaží, trénuje a mezi staršími tanečnicemi se jí daří. Před necelým rokem se svou taneční partnerkou začala věnovat stylu synchro duo latina. Mají skvělé výsledky na soutěžích a nyní mají možnost soutěžit na Mistrovství Evropy v Rusku. A právě s účastí by Karolínka potřebovala pomoci.

Duo synchro latina je poměrně mladá disciplína. Dvě tanečnice vedle sebe tančí v rytmu latinsko-americké hudbu náročnou choreografii a nutno říci, že tančíc čelem k porotě se neschová ani chybička. Je to velmi náročné, fyzicky, ale i psychicky.

Že je Vám příběh povědomý? Ano, mezi talentovanými dětmi vybranými Cestou talentu naleznete i Karolínčinu taneční partnerku, Adélku. Holky mají veliké štěstí, že v sobě našly nejen skvělé kamarádky, ale i taneční partnerky. Společně se do duo sychro latiny zamilovaly a ač neoslavily ani první výročí, mají za sebou skvělé výsledky. Když se jim na Mistrovství světa, jež se konalo v Liberci, podařilo do semifinále a dokonce i finále, vytančily si možnost vyrazit na další velikou soutěž, Mistrovství Evropy, jež se však koná v Moskvě. Je to pro obrovská příležitost a Karolínky veliký sen, ale letenka, ubytování, startovné a další náklady jsou pro rodinu náročné. Proto nás Karolínka se svou rodinou poprosila o pomoc, příspěvek na letenku a ubytování.

Karolínka sportuje, kdy jí to jen čas dovolí. A krom sportu miluje muzikály, které moc ráda navštěvuje i se svou taneční partnerkou a nejlepší kamarádkou Adélkou.

V den našeho setkání si Karolínka ošklivě zlomila palec. Po narkóze, ve které ji zlomeninu v nemocnici rovnali, se tato mladá slečna objevila v tělocvičně, protože přeci slíbila, že na setkání přijde. Úžasná povaha! Bylo krásné sledovat, jak ji ostatní tanečníci podporovali a starostlivě se ptali na její stav. Byl pátek. A co Karolínka? Prosím chodila za panem trenérem, aby v neděli mohla jet na taneční závody. Kéž by všechny děti měly takovou touhu a vůli něco dokázat…

Karolínka je, stejně jako její taneční partnerka, opravdu nadaná slečna. Má skvělé výsledky ve škole, a kdy jen může, tak tančí. Nyní má, společně se svou taneční partnerkou, úžasnou šanci všechnu tu práci, píli a talent zúročit.  Co říkáte, podpoříme tuto talentovanou dívku a pomůžeme Karolínce v její cestě na Mistrovství Evropy. Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Karolínka by byla ráda inspirací pro další děti. Proto by ráda vystoupila na školní akademii či ve školní družině. Krásný nápad a moc se těšíme.

KAROLÍNKY O MOTIVAČNÍ DOPIS:

-        Viz foto v příloze

 

Fotogalerie

  • Karolínka se svým tanečním partnerem během milované latiny
  • Se svou kamarádkou a taneční partnerkou Adélkou na MS po soutěži duo sychro latiny
  • Nejen taneční partnerky, ale i nejlepší kamarádky, to jsou Karolínka a Adélka, talentovaná dvojice v disciplíně duo synchro latina. Na fotce se svými tanečními partnery po závodech latinských tanců.
  • Karolínka miluje sport, tanec, ale i procházky se svým pejskem. A doma má dokonce i samičku Afrického šneka
  • ... a muzikály, Karolínčina veliká vášeň. Doporučila mi Ples upírů, ten viděla už několikrát.
  • Talentované, milé, neskutečné pokorné, toužíc v životě opravdu něco dokázat, nejen to jsou talentované tanečnice Karolínka a Adélka
  • Karolínky motivační dopis - část 1
  • Karolínky motivační dopis - část 2