projekt dokončen duben 2016

talentové číslo 013

Jakub - 12 let
BĚŽKAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Jakub Plecháč je prima kluk, který žije, a to doslova, sportem. Jeho srdci učarovaly běžky. Společně se svým dvojčetem, Bárou, trénují od útlého dětství a oba nyní těží z letité přípravy. Kuba se může pochlubit skvělými výsledky v krajských, ale i celostátních soutěžích v běhu na běžkách a létě v atletice, plavání, nebo na kolečkových bruslích.

Má skvělého tatínka, který se o něj, jeho ségru Báru a staršího bratra, který studuje na střední škole, stará sám. Je obdivuhodné, jak se dětem dokáže věnovat. Pomůže jim s domácími úkoly, a hned míří společně na trénink, kde je tatínek povzbuzuje a dokonce i trénuje.

Kuba je moc milý kluk, který sní o účasti na olympijských hrách a jehož vzorem je Lukáš Bauer. Ve škole ho nejvíce baví, jak jinak než tělocvik. Má ale skvělé studijní výsledky ve všech předmětech. Je to bojovník celou svou duší. A je si vědom, že pro úspěch je třeba mnoho udělat. Proto trénuje v zimě i v létě a věří, že se mu jeho olympijský sen jednoho dne splní.

Kuba má talent i vůli k tomu, aby z něj vyrostl skvělý závodník. Aby dosahoval ještě lepších výsledků a svůj talent mohl rozvíjet, je třeba se účastnit soustředění. Celkem jsou čtyři, dvě letní a dvě zimní. Jakub a jeho rodina potřebují naši pomoc. Pojďme tomuhle prima klukovi pomoci splnit jeho sen. Další sezóna je za dveřmi a letní příprava se blíží. Jednoho dne nám bude třeba mávat ze stupňů vítězů na olympijských hrách.

Přání: BĚŽKAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Hodnota pomoci: 11.000 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Kuba by rád, společně se svou sestrou, dvojčetem Bárou, zúročil zkušenosti z letní přípravy. Proto by pro další děti uspořádal takové malé soustředění na kolečkových bruslích. Zájemci by si mohli tento prima sport vyzkoušet, Kuba s Bárou se jim budou věnovat, naučí je, jak správně na bruslích stát, jak zastavit a zajistí i možnost si brusle vypůjčit, třeba pro ty, které si je nemohou koupit nebo s jejich pořízením váhají. Nakonec uspořádají soutěž ve slalomu.

JAKUBŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenujeme se Jakub a Barbora Plecháčovi. Jsme dvojčata. V únoru nám bude dvanáct let. Chodíme so páté třídy. S aktivním sportem jsme začali ve čtyřech letech a to v přípravce v běhu na lyžích ve sportovním klubu OlfinCar-Vella Trutnov. Přípravku jsme navštěvovali do našich deseti let. Nyní jsme druhým rokem zařazeni do kategorie žactva ve stejném sportovním klubu. Tady se připravujeme společně s dalšími žáky sportovních tříd ZŠ Komenského v Trutnově, kterou navštěvujeme i my.

Největší sportovní úspěchy, kterých jsme zatím dosáhli: Jakub

- 18. a 20.místo v celostátní soutěži v běhu na lyžích „Hledáme nové talenty"

- 2. a 3.místo v celkovém krajském poháru v běhu na lyžích pro rok 2014 a 2015

- řada medailových umístění v krajských závodech v běhu na lyžích a přespolních bězích

- řada vítězství a medailových umístění v rámci „Olympiády trutnovských škol“ v různých sportovních odvětvích (atletika, kolečkové brusle a plavání)

Naše sportovní vzory: Jakub

Mým největším sportovním vzorem je reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer.

Čeho bychom chtěli dosáhnout: Oba bychom se chtěli jednou zúčastnit olympijských her.

Případnou finanční pomoc bychom uvítali především na účast na sportovních výcvikových táborech. Přibližně pět týdenních pobytových akcí ročně nás každého stojí asi 12.000 Kč.

 V Trutnově 31.10.2015 Barbora Plecháčová (podpis)  Jakub Plecháč (podpis)

 

Fotogalerie

  • Jakub při letošních závodech na Horních Mísečkách
  • Horní Mísečky 2016 podruhé
  • Další letošní závody, Kuba ve Vrchlabí
  • Kuba během letní přípravy
  • Kuba při "přespoláku"
  • Kuba ve volném čase
  • A všichni spolu - Kuba uprostřed, vedle sestra Bára a starší bratr