projekt dokončen listopad 2022

talentové číslo 074

Hanka - 17 let
PŘÍSPĚVEK NA SOUSTŘEDĚNÍ A PŘÍPRAVU NA LYŽÍCH

Hanka Semeráková je opravdu talentovaná. Pozitivně naladěná, nevzdávající se, bojující. Cílevědomá mladá žena, která jde za svým snem. Miluje lyžování a věnujeme mu všechnu energii a čas. Tento příběh mě prostě baví. A vás bude taky. Příběh o talentu, o tom, jak se nevzdávat, příběh, který do Cesty talentu patří! Hanka má sen a potřebuje naši pomoc. Pomůžete jí společně s námi?

Hanka se lyžování věnuje od čtyř let, v šesti letech začala závodit. S láskou vzpomíná na víkendy na svahu, kam jezdila celá rodina, maminka upekla makovec, uvařila černý čaj s citrónem a cukrem a všichni společně prožívali Hančiny závody. A odměna za „bednu“? Vexty, bonbóny. 

Hanka ale není jen odhodlaná a pracovitá, Hanka je opravdu talentovaná, jak potvrzuje v doporučujícím dopise i její trenérka a vedoucí klubu. O mnohých úspěších se můžete dočíst v jejím motivačním dopise a mezi fotkami naleznete hoooodně pohárů z úspěšně absolvovaných závodů. A mimochodem, financování si Hanka shání sama. Oslovuje firmy, neziskové projekty a postupně sbírá korunky na rozvoj svého talentu.

V rozjeté kariéře, na vrcholu svých sil se zranila. Následovala okamžitá operace křížového vazu. Většina z nás by se litovala, složila, rezignovala. To ale není případ Hanky. Hned po operaci začala rehabilitovat, postupně posilovat a zpět na svah. Nyní je v plné letní přípravě a těší se na novou sezónu. A cíl? Světový pohár a Mistrovství světa! Yes, do toho Hani!

Po tréninku a učení, když se najde volný čas, ráda si zahraje na klavír. Má moc ráda skladatele Ludovica Einaudiho. A co jí na svahu baví nejvíce? Slalom. 

Ve škole studuje individuálně. Všechno se tak musí naučit sama, po náročných trénincích, na cestách… Nejvíce ji baví biologie a angličtina. A co by si přála jednou dělat? Studovat fyzioterapii a věnovat se lidem. Jejím vzorem je lyžařka Petra Vlhová a nejoblíbenější středisko Pila Aosta Valley v Itálii a „doma“ Špindlerův mlýn.

Poslouchám její příběh, kolik úsilí jí lyžování stojí, kolik věcí si musí odříkat, stále na cestách, bez kamarádů, rodiny, „obyčejných“ starostí jiné sedmnáctileté slečny a ptám se jí, „stojí to za to?“. S odpovědí neváhá ani vteřinu, „STOJÍ“. 

Lyžování je ale nesmírně finančně náročný sport. Na sezónu potřebuje až sedmery lyže. Za sněhem se musí jezdit – doprava, ubytování, jídlo, permanentky... Hanka je v reprezentaci, ale na vrcholové úrovni musí rodina uhradit i trenéra, jež se individuálně Hance věnuje. Proto nás poprosila o finanční příspěvek na úhradu soustředění, tréninky a přípravu na novou sezónu. Podpoříte tuto úžasnou mladou ženu s námi?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Hanka by ráda věnovala svůj čas dětem. Strávila s nimi den na kopci, vysvětlila jim základy techniky, uspořádala závěrem malé závody. Parádní nápad Hani a my se už moc těšíme na svah!

HANKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

jmenuji se Hana Semeráková a jsem juniorskou reprezentantkou ČR v Alpském lyžování. Obracím se na Vás s prosbou o finanční pomoc při mé cestě na Světový pohár.

První rok v juniorské kategorii byl pro mě velmi úspěšný a kromě toho, že jsem se stala členkou reprezentačního A družstva juniorů, stala jsem se také sportovcem CSMV Olymp.

V listopadu 2021 ve vrcholné fázi mé přípravy na závodní sezónu 2021/2022 jsem si při tréninku přetrhla křížový vaz. Operace proběhla ještě tentýž měsíc a od ledna 2022 se snažím o co nejlepší možný návrat na sportovní vrchol. Zranění pro mě bylo velmi nepříjemnou komplikací, ale už nyní znovu trénuji na lyžích a věřím, že se do další závodní sezóny vrátím ještě silnější a rychlejší něž doposud. 

Mým cílem na další sezónu je startovat v Evropském Poháru a na Mistrovství Světa Juniorů. Sport, kterému se věnuji je finančně náročný a rodiče se snaží mě na cestě za snem, který se mě drží, podporovat jak to jen je možné. Sama jsem oslovila pár společností a získala od některých větší nebo menší finanční nebo věcnou podporu. Vaše nadace je pro mě jednou z nadějí, že se mi podaří být na soustředění v …. nebo jiném a důkladně a poctivě se věnovat přípravě, která mě k mému snu o kousek přiblíží. Třeba tím, že se mi podaří první závody po zranění a operaci křížového vazu a budu moct ukázat dalším dětem, že se nemají nikdy vzdávat, a že se vyplatí věnovat se tomu, co mají rády naplno.  

Pro další informace přikládám krátkou prezentaci o mé plně absolvované sezóně 2020/2021, která obsahuje výpis mých největších úspěchů a další zajímavosti.

Děkuji,

Hana Semeráková

 

Doplnění úspěchů:

1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii mladší juniorky a juniorky celkově
1. místo na Mistrovství juniorů ČR v obřím slalomu 
2. místo na Mistrovství České republiky v superobřím slalomu
2. místo v české FIS listině bodů v disciplíně sjezd (za Ester Ledeckou)
3. juniorka z ročníku 2004 ve světovém pořadí FIS bodů ze sjezdu

Těchto úspěchů dosáhla Hanka v sezóně 2020/2021, kdy byla prvním rokem juniorkou. V listopadu 2021 se Hanka při tréninku zranila a zimní sezónu 2021/2022 trávila rekonvalescencí a fyzickou přípravu.

 

Fotogalerie

  • Při závodech, na svahu je jako doma.
  • Hanka při závodech
  • A opět na svahu
  • Na bedně!
  • Hanka během letní přípravy
  • Zasloužené úspěchy a poháry v pokojíčku
  • ... a další úspěchy...
  • ... a další úspěchy :-)