projekt dokončen červen 2018

talentové číslo 051

Ema - 11 let
NOVÉ LYŽE A CHRÁNIČE NA SLALOM

Emička Němečková je mladá talentovaná lyžařka. Lyžování se věnuje už od čtyř let. Trénuje čtyřikrát týdně, každý víkend jezdí na závody, nemá takřka žádný volný čas. Přesto sama přiznává, a její maminka to potvrzuje, že se ještě nikdy nestalo, že by se jí na svah nechtělo, že by se jí nechtělo vstávat o víkendu v půl páté ráno na závody, že by někdy chtěla jít domů, protože jí něco bolí nebo je jí zima. Ema je neskutečný bojovník. Má za sebou úspěšnou sezónu a moc by se přála nové lyže na obří slalom a chrániče.

Emička má ještě mladšího bratra. Sportu ale propadla nejspíše za ně oba. Když není na svahu či se v létě nevěnuje fyzické přípravě, miluje jízdu na koních, stejně, jako starost o ně. Aby se nenudila, chodí navíc každý týden na kroužek počítačové grafiky a ve škole má, i přes všechny volnočasové aktivity, skvělé výsledky.

Její nejoblíbenější disciplínou je slalom. Jezdí ale také obří slalom a nově také paralelní super obří slalom. Jejím vzorem je Ester Ledecká. A stejně jako Ester, i Emička by si přála jednou závodit na olympijských hrách. Má ale i jeden „menší“ sen, přála by si jednou trénovat malé děti lyžování.

Emička neposedí, je to velmi komunikativní mladá slečna, která v letošní sezóně dosáhla několika krásných medailových umístění, jimiž vévodí dvě zlata.

Ema je opravdu talentovaná dívka, která v každé volné chvíli lyžuje a trénuje, aby byla nejlepší. Ema je dříč, je to makáč, nestěžuje se. Jak se to pozná? Tak třeba tím, že si jednou zlomila ve škole ruku, ale nechtěla si paní učitelce stěžovat. A tak se celé dopoledne učila a trpěla neskutečnou bolestí, aby šla k lékaři až po vyučování a nic nezameškala… Co říkáte, podpoříme její talent a pomůžete jí splnit její sen?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Ema by ráda přilákala k lyžování i další děti. A že nevíte, co dělají lyžaři, když není sníh? Ema Vám to ráda ukáže. Ráda bych pro zájemce připravila sportovní odpoledne plné her a cvičení, kterým se lyžaři během letní přípravy věnují. Už se moc těšíme.

EMY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Věc: motivační dopis – cesta talentu

Jmenuji se Ema Němečková a je mi 11 let. Chodím do školy v Mladých Bukách. Už od dětství jsem měla ráda pohyb. Svojí energií jsem unavila několik dospělých. Mezi moje nejoblíbenější sporty patří sjezdové lyžování a jízda na koni. Zatím dávám přednost lyžování, ale ve volném čase ráda jezdím i na koni. Lyžuji v oddíle SK RÝCHORY Mladé Buky. Tréninky máme čtyřikrát týdně a o víkendech jezdíme na závody. Na lyžování mě baví, že lyže ovládám já a cítím se na nich volně.

Můj největší úspěch byl v Peci pod Sněžkou, kde jsem vyhrála první místo v obřím slalomu. Můj sen je dostat se na olympijské hry. A jeden ze splnitelnějších snů je učit malé děti lyžovat. Udělal by mi radost příspěvek na nové lyže a chrániče na slalom, protože jak rostu, potřebuji každý rok nové. Na lyžích máme skvělou partu. Ráda s ní trávím čas na lyžích.

V Mladých Bukách dne 22.3.2018

Fotogalerie

  • Emička v akci při závodech
  • ... a ve volném čase se ráda stará o koně
  • Ještě jedna ze závodů
  • Když nelyžuje, ráda jezdí na koni a stará se o ně
  • Na stupních vítěžů
  • ... zasloužená výhra