projekt dokončen únor 2017

talentové číslo 032

Daniela - 11 let
VÝTVARNÝ TÁBOR

Daniela Janská je mladá umělkyně. Od mala ji baví malování, ruční práce a nejrůznější tvoření, jak sama říká. A tak si jen tak pro radost doma vyrábí výrobky z papíru, drátků nebo vlny, či tvoří se svou babičkou, která se věnuje především patchworku. Baví ji také keramika, ráda tvoří podle své představivosti.

Ve škole má Danielka skvělé výsledky. Nejvíce ji baví fyzika, matematika a přírodopis. Chystá se na matematickou i biologickou olympiádu. I po skončení vyučování ale mnohdy Daniela ve škole zůstává. Ráda pomáhá s výzdobou školy nebo při mimoškolních aktivitách, jako je např. den otevřených dveří.

Doma si potom ráda čte, detektivky nebo knížky o koních. A neztratí se ani ve sportu, chodí hrát florbal.

Daniela by ráda zdokonalila a poznala nové kamarády. Moc by si přála vyrazit na výtvarný tábor. Pomůžeme této mladé nadané umělkyni v rozvoji jejího talentu?

Přání: účast na výtvarném táboře 

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Daniela by ráda věnovala svůj čas a získané zkušenosti v místním mateřském centru, kde by ráda pomáhala na příměstském táboře. Vyrábění s mladšími dětmi zní skvěle.

DANIELY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

jmenuji se Daniela Janská a je mi 11 let. Chodím do šesté třídy na ZŠ Komenského v Trutnově. Z předmětů mě baví výtvarná výchova, fyzika, informatika, matematika a přírodopis. Letos jsem se začala připravovat v kroužku na biologickou olympiádu, chystám se i na tu matematickou.

Od mala mě baví ruční práce, malování a nejrůznější tvoření. Často si vyrábím různé výrobky jen tak pro radost (z drátků, vlny, papíru, …) nebo si něco maluji. Někdy tvoříme spolu s babičkou, která se věnuje nejrůznějším výtvarným technikám, především patchworku.

Ve škole jsem navštěvovala různé výtvarné kroužky a poslední dva roky chodím na keramiku. Moc mě to baví. Nejraději vyrábím podle sebe.

Každé léto se účastním výtvarného příměstského tábora a nepravidelně chodím vyrábět na různé rukodělné akce, ve škole také pomáhám s výzdobou a při mimoškolních akcích (např. den otevřených dveří).

Přála bych si zažít něco nového – zúčastnit se letního pobytového výtvarného tábora, kde bych poznala nové výtvarné techniky a sama se zdokonalila. Líbil by se mi tento tábor: Vytvarny-atelier

Na oplátku bych pomohla na příměstském táboře v místním mateřském centru /vyrábění s mladšími dětmi).

Děkuji.

Daniela Janská

 

 

 

Fotogalerie

  • Daniela při práci na hlavě pro loutku
  • Danielky výtvory, krásné plstěné figurky
  • Daniela při vyrábění vitrážového svícínku
  • Další výtvory, tentokráte z léta
  • Danielka při florbalovém zápase jako brankářka
  • Daniela při plstění
  • A nejnovější dílo od Danielky, malý betlém z keramiky (povrchová úprava burel)