projekt dokončen červen 2017

talentové číslo 041

Bára - 14 let
ZÁVODNÍ PLAVKY

Bára Jurčíková je mladá ambiciózní dáma. Ve škole má, i v deváté třídě, samé jedničky, ráda chodí na výlety a čte, ale ze všeho nejraději plave. Bára si zamilovala plavání a na trénink chodí někdy i více než 7x týdně. Moc by si přála závodní plavky. Maminka totiž Báru a její bratry, trojčata, vychovává sama. A Baruška je jediná, kdo ještě závodní plavečky nemá.

Ve škole Barču nejvíce baví jazyky, hlavně angličtina, a taky dějepis. Sama říká, že jí baví více méně všechny předměty, až na chemii. Blíží se duben a s ním i přijímací zkoušky na střední školy. Barča si přeje jít studovat na gymnázium, a tak se teď učí a připravuje, co to jde. Ptala jsem se Báry, co jí teď honí hlavou. A ona upřímně řekla, že blížící přijímačky, i se samými jedničkami z nich je velmi nervózní. Budeme jí držet palce!

Ráda by v budoucnu studovala vysokou školu, medicínu nebo práva. A jaký má sportovní sen? „Určitě Mistrovství světa“, odpovídá nadšeně. Prozatím by ale prý úplně stačilo Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, kam je velice těžké se kvalifikovat, plavkyň je v Bářině kategorii opravdu hodně.

Bára miluje cestování a jednoho dne by se moc ráda podívala do Vietnamu nebo do Ameriky. Taky moc ráda čte, chodí na běžky, nebo jezdí na kole. Ráda s rodinou chodí na výlety, doma má tři bratry, trojčata. Čtyři děti, to je velmi náročná situace. Bářina maminka je na výchovu sama, proto by nejen Bára, ale celá její rodina ocenila naši pomoc.

Co říkáte, pomůžeme této mladé dámě, která se snaží a maká, ale nemá život zrovna jednoduchý, a splníme jí její sen? Koupíme jí vysněné závodní plavky?

Přání: závodní plavky

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Barča by ráda připravila svým spolužákům prezentaci o plavání. Ráda by také přilákala k plavání další děti a ukázala jim, jak překrásný sport plavání je. Vymyslela tedy, že by v hodinách tělesné výchovy, v rámci hodin plavání, zájemce ráda naučila skoky do vody. Už se moc těšíme!

BÁRY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

Jmenuji se Barbora Jurčíková, je mi 15 let a navštěvuji 9. ročník základní školy. Letos budu psát přijímací zkoušky pro Gymnázium Jeronýmova a Gymnázium F.X Šaldy.

Už od malinka se věnuji plavání a moje maminka i dědeček byli oba velmi úspěšní, jak v klasické, tak v ploutvovém plavání. Já se začala věnovat sportu naplno asi v první třídě a dnes mám více jak sedm tréninků týdně. Od první třídy, si udržuju samé jedničky.

Plavání je sport velice nároční, i když se to většině moc nezdá. I přes všechny neduhy tohoto sportu bych neměnila a jsem velice ráda, že mne rodiče dali na plavání. Plavání mě velmi baví a znamená pro mě velkou část mého života, mám zde většinu přátel a vlastně je to můj druhý domov.                   

Plavání je ale bohužel i finančně náročné a to se stává mým problémem. Jelikož jsou moji rodiče rozvedení, je maminka samoživitelka 4 dětí. Mám totiž tři devítileté bratry, trojčata, a ti se také věnují závodnímu sportu, dva závodnímu plavání a jeden judo. A tím se to stává pro naši nemalou rodinu finančně neúnosné, nemůžeme jezdit na všechny závody, na jaké bychom chtěli, a na soustředění nemohou jezdit všichni.

Kvůli naší finanční situaci si maminka nemůže dovolit koupit mi závodní plavky, které mají v podstatě všechny mé vrstevnice a které bych si moc přála. A proto jsem se obrátila na Vás a chtěla bych Vás požádat o příspěvek na závodní plavky.

Na oplátku bych ráda připravila svým nynějším, či budoucím spolužákům prezentaci o plavání a popřípadě naučila skoku do vody na povinném plavání v rámci tělesné výchovy, abych je nalákala na tento překrásný sport.

V Liberci dne

Děkuji Barbora Jurčíková

 

Fotogalerie

  • Bára se svými bratry, trojčaty Janem, Jakubem a Josefem Jurčíkovými. Všichni kluci tak mají originální iniciály JJ :-)
  • Bára v akci, ve vodě, kde je jako doma
  • Ještě jedna z bazénu - Barča plave nejraději motýlka, a jako druhý styl má kraula
  • Barča se svou "druhou rodinou" z plaveckého oddílu
  • Po cestě z výletu :-)
  • A na závodech, tentokrát v Berlíně
  • Baruška se svým plaveckým týmem
  • A jedna z výletu na běžkách, které má Bára taky moc ráda