projekt dokončen duben 2016

talentové číslo 012

Bára - 12 let
BĚŽKAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Bára Plecháčová je úžasná mladá dívka, která miluje sport. Již od útlého dětství se společně s Kubou, svým dvojčetem, věnuje běhu na lyžích. V počátku absolvovala náročnou přípravu, která se, jak je vidět, pořádně vyplatila. Bára se po dvou letech závodění může pochlubit senzačními výsledky.

Má skvělého tatínka, který se o ní, jejího bráchu Kubu a staršího bratra, který studuje na střední škole, stará sám. Je obdivuhodné, jak se dětem dokáže věnovat. Pomůže jim s domácími úkoly, a hned míří společně na trénink, kde je tatínek povzbuzuje a dokonce i trénuje.

Je vidět, že má Barča ve svém okolí hlavně muže. Je velmi pečlivá, na vysvědčení měla vždy samé jedničky a přeje si něco opravdu dokázat. Když jí však vidíte bez sportovního vybavení, mohla by se klidně účastnit soutěže krásy. Je hrozně milá a pokorná. Cítíte se s ní skvěle.

Bára má nakročeno k tomu, aby se stala skvělou závodnicí. K rozvoji jejího talentu je ale nutné, aby se účastnila soustředění. Celkem jsou čtyři, dvě letní a dvě zimní. Bára a její rodina potřebují naši pomoc, aby mohla i v další sezóně dosahovat skvělých výsledků. Co říkáte, pomůžeme této mladé cílevědomé dámě dosáhnout jejího snu? Kdo ví, třeba jí za pár let budeme fandit, zatímco se bude účastnit olympijských her.

Přání: BĚŽKAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Hodnota pomoci: 11.000 Kč

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Bára by ráda, společně se svým bratrem, dvojčetem Kubou, zúročila zkušenosti z letní přípravy. Proto by pro další děti uspořádala takové malé soustředění na kolečkových bruslích. Zájemci by si mohli tento prima sport vyzkoušet, Bára s Kubou se jim budou věnovat, naučí je, jak správně na bruslích stát, jak zastavit a zajistí i možnost si brusle vypůjčit, třeba pro ty, kteří si je nemohou koupit nebo s jejich pořízením váhají. Nakonec uspořádají soutěž ve slalomu.

BÁŘIN MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenujeme se Jakub a Barbora Plecháčovi. Jsme dvojčata. V únoru nám bude dvanáct let. Chodíme so páté třídy. S aktivním sportem jsme začali ve čtyřech letech a to v přípravce v běhu na lyžích ve sportovním klubu OlfinCar-Vella Trutnov. Přípravku jsme navštěvovali do našich deseti let. Nyní jsme druhým rokem zařazeni do kategorie žactva ve stejném sportovním klubu. Tady se připravujeme společně s dalšími žáky sportovních tříd ZŠ Komenského v Trutnově, kterou navštěvujeme i my.

Největší sportovní úspěchy, kterých jsme zatím dosáhli: Barbora:

-  8. a 12.místo v celostátní soutěži v běhu na lyžích „Hledáme nové talenty“

- 2. místa v celkovém krajském poháru v běhu na lyžích pro rok 2014 a 2015

- řada vítězství a medailových umístění v krajských závodech v běhu na lyžích a přespolních bězích

- řada vítězství a medailových umístění v rámci „Olympiády trutnovských škol“ v různých sportovních odvětvích (atletika, kolečkové brusle a plavání)

Naše sportovní vzory: Barbora

Mým největším sportovním vzorem je Eva Vrabcová Nývltová, reprezentantka v běhu na lyžích a úspěšná olympionička (5.místo ZOH Soči), bývalá žákyně naší základní školy

Čeho bychom chtěli dosáhnout: Oba bychom se chtěli jednou zúčastnit olympijských her.

Případnou finanční pomoc bychom uvítali především na účast na sportovních výcvikových táborech. Přibližně pět týdenních pobytových akcí ročně nás každého stojí asi 12.000 Kč.

 V Trutnově 31.10.2015 Barbora Plecháčová (podpis)  Jakub Plecháč (podpis)

 

 

Fotogalerie

  • Bára při letošních závodech na Horních Mísečkách
  • Barča letos na dalších závodech, tentokráte ve Vrchlabí
  • A Vrchlabí 2016 podruhé
  • Barča během letní přípravy na bruslích...
  • Barča při "přespoláku"
  • Ve volném čase
  • Bára je všestraně sportovně nadaná. Můžete ji protoi potkat i na snowboardu