projekt dokončen prosinec 2018

talentové číslo 054

Anička - 11 let
CVIČKY, DRES, PUNČOCHÁČKY A ŠKOLNÉ NA BALET

Anna Pokryvačová je dáma mnoha tváří. Jejímu srdci nejvíce učaroval balet a jejím životním snem je studium tance, tedy přesněji baletu s tajným přáním, stát se primabalerínou. Nenechte se však mýlit. Krom baletu se Anička ještě věnuje hře na klarinet a hraje nejen v dechovce, ale i folklórním sboru. Navíc chodí do skauta, a tak se žádný den po škole nenudí, má totiž kroužky, někdy i dva za sebou.

Většinu dětí rodiče do kroužků nutí, maminka Aničku musí krotit. Nejraději by navštěvovala ještě kurz paličkování a další taneční kroužky.

Anička má dva mladší sourozence, osmiletého bratra a čtyřletou sestru. Na jejich východu je maminka sama, proto musí Anička doma pomáhat a sestřičku např. vyzvedávat ze školky.

Nečekejte však smutné a ukřivděné dítko, s ohledem na povinnosti, které má. Anna je mladá, usměvavá a energická slečna, která se raduje ze života.

Ve škole ji baví nejvíce anglická konverzace. A když netrénuje balet, hru na klarinet či skautské povinnosti, neskutečně ráda si čte. A nejoblíbenější titul? Harry Potter. Má doma celou edici a každou knihu četla i několikrát.

Anička je úžasná slečna, jejíž maminka se snaží jí i jejím sourozencům dopřát to nejlepší. Dopřát třem dětem je však hodně náročné. Proto nás maminka Aničky poprosila o pomoc. Anička by potřebovala nové piškoty, dres, punčocháče a příspěvek na úhradu školného v druhém pololetí do Lidové školy umění.

Co říkáte, podpoříme tuto mladou talentovanou baletku?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Anička by si ráda připravila baletní vystoupení, které by předvedla ve své škole a ukázala tak svým spolužákům, jak vznešený a krásný balet je. Už se moc těšíme!

ANIČKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

Jmenuji se Anna Pokryvačová a je mi 11 let. Chodím do 6. třídy ZŠ Mládežnická Trutnov. Od malička ráda tancuji. Ve svých 5ti letech jsem začala baletit. Do baletu chodím teď 6 let a pořád mě neomrzel. Můj sen je být primabalerína od té doby, co jsem byla poprvé s maminkou v divadle na baletu. Mým vzorem je Soňa Zejdová – Hanzlovská, sólistka ND Brno, SND Bratislava a Theater Boon – oslovila mě, když jsem se dívala na dokument o ní. I když mě maminka se strejdou hodně podporují, moc to nestačí. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi pomohli. Jako poděkování, bych mohla vystoupit ve škole, v kině.

Fotogalerie

  • Anička při lekci baletu
  • ... když s baletem začínala
  • se sourozenci na výletě
  • před vystoupením s folklórním sborem
  • "v akci" na klarinet
  • a s kamarády ve skautu, fotečka je starší