projekt dokončen březen 2019

talentové číslo 060

Aneta - 11 let
OBLEČENÍ NA BĚŽKY

Aneta Bímanová je talentovanou sportovkyní. Ještě, než zastoupila do školy, začala se věnovat běžeckému lyžování. A u tohoto náročného sportu zůstala. Trénuje třikrát týdně, v sezóně má každý víkend závody. Anetka si přeje soupravu na běžky – bundu, kalhoty a čepici.

Ve škole má Anetka nejraději matematiku, zeměpis, ale hlavně tělocvik. Jak sama říká, sport je jejím největším koníčkem. Největším vzorem je pro tuto mladou dámu nejen její tatínek, který také vrcholově sportoval, ale především její starší sestra Eliška. Je Vám Eliščino jméno povědomé? Ano, Elišku jsme v minulosti podpořili a nejen díky své vůli a tréninku, ale i botkám na běžky, které jsme jí pomohli pořídit, dosahuje stále skvělých výsledků.

Anetka má v sestře vzor a skvělého parťáka. A jaký styl má Aneta nejraději? „Oba“, odpovídá. Ráda trénuje a závodí nejen skejt, ale i klasiku. Nejoblíbenější závody jsou pro Anetku asi v Novém Městě na Moravě, kam se jezdí na Mistrovství České republiky a kde se Aneta v minulém roce umístila na krásném 15. místě. A plány pro letošek? Umístit se do 10. místa.

V létě se svým týmem běhají, jezdí na kolečkových bruslích nebo na kole. Prostě pořádná příprava na zimní sezónu.

Když Anetka netrénuje, nebo není ve škole, moc ráda si čte. Nejoblíbenější jsou příběhy čarodějnického učně Harryho Pottera, a to jakýkoliv díl. Také si moc ráda hraje se svým kocourkem Maxíčkem.

Anetka je mladá talentovaná dívenka, který potřebuje naši pomoc. Máte chuť jí společně s námi splnit její sen? Děkujeme!

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Anetka by ráda, pokud počasí dovolí, vyzvala své spolužáky ze třídy a vyrazila s nimi na běžky, připravila si pro ně menší soutěž, prostě parádní den v bílé stopě. Má ale i záložní plán na jaro, sportovní akcí na dráze. To se nám moc líbí a už se těšíme!

ANETKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Dobrý den,

jmenuji se Aneta Bímanová, je mi 11 let a chodím do 6. třídy ZŠ Komenského v Trutnově. Mým koníčkem je sport. Od 5 let navštěvuji oddíl běžeckého lyžování Olfin Car ski team Trutnov. V oddíle běháme, jezdíme na kole, na kolečkových lyžích a v zimě jezdíme na běžkách. Právě běžky mě baví ze všeho nejvíce. V loňském roce jsem byla poprvé na celorepublikových závodech, kde se mi podařilo obsadit 15. místo v jízdě volnou technikou. Letos mě kromě krajských závodů čekají další republikové závody a chtěla bych se umístit do 10. místa. Mým velkým vzorem je má starší sestra Eliška a hlavně můj taťka, který dokázal vybojovat zlato na mistrovství světa. Ze známých osobností jsem vždy fandila Gabriele Koukalové a Martinu Fourcadovi. Moc bych si přála nějakou kvalitní sadu oblečení na běžky. Moc děkuji..

 

Fotogalerie