projekt dokončen únor 2017

talentové číslo 034

Alva - 10 let
SLALOMOVÝ KAJAK

Alva Beier je prima kluk, který je nejraději v přírodě. Rád běhá, každý den si tak dá 6 km po svých ze školy domů, v zimě tráví volné chvíli na svahu, v létě se rád prochází v lese, ale jeho největším koníčkem je voda. Alva je vodák a jezdí na kajaku.

Jeho největším parťákem a kamarádem je jeho starší brácha Matouš, se kterým také jezdí na double kajaku závody a mohou se pyšnit zlatem z Mistrovství České republiky. Na vodu ho přivedl tatínek, který je mu velikým vzorem.

Když Alva nesportuje, tak si rád čte. Nejmilovanější jsou Rychlé šípy. Nevím proč, ale Alva mi připomíná Indiána. O přírodě mluví s takovou láskou a respektem, a když běží, volí tzv. indiánský běh, pamatujete si ho z dětství? Chvíli běžíte, a pak jdete pěšky, a zase běžíte…

Alva jezdí na přidělené oddílové lodi, která je veliká, těžká a taky už má svá léta. Moc by si proto přál vlastní kajak. Jeho rodiče mají část peněz na vysněnou loď pro syna ušetřenou. Potřebují ale naší pomoc. Splníme mu jeho sen?

Přání: slalomový kajak

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Alva by rád uspořádal vodácký den na řece Úpě. Zájemci by si mohli vyzkoušet jízdu na kajaku a Alva by jim poradil, jak se do lodě nasedá, jak se správně pádluje a vysvětlil jim rozdíly mezi jednotlivými loděmi. Už teď se moc těšíme. Vodákům AHOJ!

ALVY MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Alva Beier. Je mi 10 let. Mám 2 sourozence. Matouše 12 let a Bětu 8 let. Mamka se jmenuje Kateřina Stachová. Táta se jmenuje Artur Beier. Spolu bydlíme v malém domě v Markoušovicích. Většinu sportů dělám v přírodě například ježdění na vodě, lyžování a běh. Jezdím v kategorii KAJAK 1 MUŽI ŽÁCI MLADŠÍ s Matoušem jezdíme v kategorii C2 MUŽI ŽÁCI MLADŠÍ , C2 M 1. MÍSTO MČR SJEZD 2. MÍSTO MČR SPRINT 1. MÍSTO ČESKÝ POHÁR K1M 6. MÍSTO MČR SJEZD 6. MÍSTO MČR SPRINT. Ve slalomu jezdíme to samé C2 M teprve začínáme zatím 1 závod 2. místo. K1M jezdím 15. MÍSTA na ČESKÝCH POHÁRECH.

V padleboardu 2. místo MČR chtěl bych se dostat do střediska talentované mládeže a reprezentovat TJ Loko Trutnov. Mohl bych zajistit vodácký den na řece Úpě.

Žádám o příspěvek na novou a krátkou loď protože se líp ovládá v brankách. Firma se jmenuje Kajman, ta loď stojí asi 10 tisíc. Dřív se dělali čtyř metrové lodě, na jedné z nich jezdím i já a už nějaký rok. Je to oddílová loď, kterou jsem dostal k dispozici. Teď už se vyrábějí kratší a nějakou z nic  bych si přál.

29.11.2016                 Alva Beier                  žák 5.třídy                  ZŠ Malé Svatoňovice

 

 

Fotogalerie

  • Alva na vodě, kde je jako doma
  • Při závodech
  • Rád závodí i na paddleboardu
  • S bratrem Matoušem při závodech na double kajaku
  • Alva s bráchou na "bedně" po zaslouženém vítězství