projekt dokončen březen 2018

talentové číslo 047

Adéla - 14 let
PŘÍSPĚVEK NA ME V TANCI

Adélka Fajfrová je mladá energetická dáma, která se od malička věnuje sportu. Ve čtyřech letech začala s gymnastikou, potom se začala věnovat tanci – streetdance, až jejímu srdci učarovaly latinsko-americké tance. Streetu se věnuje už čtyři roky, třetím rokem tančí s partnerem latinu a nyní si ke všem tanečním, ale i školním povinnostem - studuje totiž osmileté gymnázium, přibrala novou disciplínu – duo synchro latinu. Se svou taneční partnerkou mají skvělé výsledky na soutěžích a nyní mají možnost soutěžit na Mistrovství Evropy v Rusku. A právě s účastí by Adélka potřebovala pomoci.

Duo synchro latina je poměrně mladá disciplína. Dvě tanečnice vedle sebe tančí v rytmu latinsko-americké hudbu náročnou choreografii a nutno říci, že tančíc čelem k porotě se neschová ani chybička. Je to velmi náročné, fyzicky, ale i psychicky.

Adélka má veliké štěstí, že v další talentované dívce z tanečního klubu BDAT, mladší Karolínce, našla nejen skvělou kamarádku, ale i taneční partnerku. Společně se do duo sychro latiny zamilovaly a ač neoslavily ani první výročí, mají za sebou skvělé výsledky. Když se jim na Mistrovství světa, jež se konalo v Liberci, podařilo do semifinále a dokonce i finále, vytančily si možnost vyrazit na další velikou soutěž, Mistrovství Evropy, jež se však koná v Moskvě. Je to pro obrovská příležitost a Adélčin veliký sen, ale letenka, ubytování, startovné a další náklady jsou pro rodinu náročné. Proto nás Adélka se svou rodinou poprosila o pomoc, příspěvek na letenku a ubytování.

A co Adélku baví krom tanec? „No, nejvíc asi ten tanec“, odpovídá skromně. Od mala se však věnuje všem sportům, proto ji krom tanečního parketu můžete potkat na běžkách, v létě na kajaku nebo horolezecké stěně.

Adélka je opravdu nadaná dívka. Tato svědomitá slečna se věnuje studiu a v každé volné chvíli tančí. Nyní má, společně se svou taneční partnerkou, úžasnou šanci všechnu tu práci, píli a talent zúročit. Co říkáte, podpoříme tuto talentovanou dívku a pomůžeme Adélce v její cestě na Mistrovství Evropy?

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Adélka by ráda za naši pomoc uspořádala taneční vystoupení v domově seniorů. Krásný nápad a už se moc těšíme.

ADÉLKY MOTIVAČNÍ DOPIS:

-        Viz foto v příloze

 

Fotogalerie

  • Adélka se svým tanečním partnerem během latiny
  • Adélka při další disciplínu, duo synchro latině se svou kamarádkou a taneční partnerkou Karolínkou
  • A aby toho nebylo málo, věnuje se Adélka ještě street dance
  • Miluje sport - v zimě ráda vyrazí na běžky...
  • ...v létě na kajak...
  • ... a zamilovala si i horolezení
  • Adélky motivační dopis