projekt dokončen květen 2016

talentové číslo 014

Adéla - 13 LET
VYBAVENÍ NA SOFTBALL

Adéla Kutíková má nakročeno k tomu, aby se z ní stala velká hráčka. Od svých šesti let hrála baseball a nyní se věnuje softballu (baseball mohou hrát dívky jen do 13 let). Trénuje dvakrát týdně, o víkendech jezdí na zápasy. A sní o tom, že se softballem bude jednoho dne živit.

Ve škole má dobré známky a baví jí jazyky, němčina a ještě více angličtina. A právě na angličtině pořádně maká. Jejím největším snem je hrát v USA, být profihráčkou v tamní lize a mít šanci vidět její oblíbené baseballové hráče.

Adélka nemá sourozence, tedy, jak se to vezme. Má vlastně spoustu sester, protože se její druhou rodinou staly spoluhráčky v jejím týmu. Je hrozně milá, pokorná a velmi cílevědomá. A má opravdu talent. Důkazem je tzv. Little League. Výběr těch nejlepších hráček. Adéla se díky své píli, umu a vytrvalosti vloni dostala do tomuto výběru a podívala se na turnaj do Itálie.

I softball je o kvalitním vybavení. Adélka by si moc přála mít svou vlastní přilbu, rukavici a pálku. V současnosti si je půjčuje v oddíle. Co říkáte, pomůžeme této nadějné hráčce splnit její přání a tím i její sen, že jednou bude hrát za oceánem?

Přání: Přilba, rukavice a pálka na softball

Hodnota pomoci celkem: 6.700 Kč

Přilba - cena: 1.950 Kč http://schoolsport.cz/produkty-worth-wlbha-matte-vcetne-mrizky-detail-4599

  •  Velikost univerzální

Rukavice (lapačka) – cena: 2.100 Kč http://schoolsport.cz/produkty-easton-apb1200-12-detail-5116

  •  na levou ruku, háže pravou

Pálka – cena: 2.650 Kč http://schoolsport.cz/produkty-easton-fp16s400-12-detail-5161

  •  délka 32 váha -  -12 ( mínus 12 )

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Adélka by ráda dalším dětem ukázala, jak je softball skvělý sport. Proto by ráda na svém domácím hřišti uspořádala softballový camp. Zájemci si budou moci vyzkoušet nejen softball, ale i baseball, kterému se Adélka věnovala do loňského roku. Adéla každému zájemci ráda pomůže, ukáže mu, jak se nadhazuje, jak se chytá, vysvětlí pravidla. A na závěr toho sportovního odpoledne si budou moci všichni zahrát opravdový zápas.

ADÉLIN MOTIVAČNÍ DOPIS:

Jmenuji se Adéla Kutíková a je mi 12 let. Bydlím v Mladých Bukách kam také docházím na ZŠ. Jsem nyní v 7. ročníku. Na základní škole se učím jak německy, tak anglicky, této výhody jsem využila například při turnaji v Itálii, kam jsem se letos díky výběru Little League dostala a uplatnila tak některé  herní zkušenosti z tuzemských ligových turnajů. Byl to velký zážitek a mnoho nových sportovních okamžiků, které mě jen víc připoutali ke sportu, ve kterém chci spoustu věcí dokázat. Jinak baseball hraji 6 let a před rokem jsem začala hrát softball, protože baseball holky mohou hrát jen do 13 let. V softballu se učím nadhazovat stejně jako v baseballu. Zatím jsem na dobré cestě, moje trenérky: Jana Klempířová a Vendula Hanáková i současný trenér Michal Binek říkají, že mám naději být velmi dobrou nadhazovačkou.

K tomuto sportu mně přivedla rodina. Můj strýc hraje baseball, moje teta softball v současné době slowpitch (odnož softballu) a bratránek ještě donedávna hrál též. Když jsem tuto hru viděla poprvé, trochu mně překvapila složitost pravidel, ale potom jsem tomuto sportu přišla na chuť, pro jeho týmovost a rozmanitost.

Pokud bych našla nějakého sponzora, tak bych peníze použila na další ligové turnaje např. na blížící se Little League. Little League je mládežnická soutěž vybraných hráčů z daných regionů a určité kategorie, které postupují tabulkou soutěže a na jejím konci může být i postup do velkého finále v USA. Loni jsme se bohužel neprobojovali, ale to na naší chuti hrát a vítězit nic nemění. Bohužel s těmito soutěžemi jsou spojené náklady na vybavení, cestovní výlohy a další výdaje s tím spojené.

Vždy jsem si přála mít vlastní přilbu, pálku a kvalitní boty, které jsou velice důležité pro pohyb na hřišti a  mým velkým snem je zúčastnit se výběrů do reprezentace a podívat se díky tomuto skvělému sportu i do světa.

Věřím, že díky tomuto sportu mám šanci procestovat spoustu zajímavých zemí a mým největším přáním je hrát v USA a zároveň abych měla šanci vidět moje oblíbené baseballové hráče a být  profi hráčkou v místní lize, která je na vysoké úrovni. Chtěla bych být také trenérkou dětí v baseballu a softballu, aby se zapojilo do tohoto sportu víc dětí a měli takové nadšení pro tento sport jako mám já.

Předem děkuji za přečtení mého dopisu a jestli mě vyberete budu dělat vše pro to, abych Vás a samozřejmě i sebe a svou rodinu nezklamala.

                                                                              Adéla Kutíková

 

 

Fotogalerie

  • Adélka, když odpaluje
  • Adéla míří na další metu
  • Když nadhazuje
  • Soustředěná na každý míček
  • Zasloužené vítězství
  • Adélka se svojí druhou rodinou, jejím týmem