projekt dokončen květen 2015

talentové číslo 001

Míra — 13 let
VSA XTREME BMX CAMP

Míra Roubal je neobyčejný kluk z obyčejné české rodiny. Má dva sourozence, chodí do sedmé třídy základní školy. Jeho rodiče se snaží svým třem dětem dopřát maximum, ale s prostředky, které mají k dispozici, jsou rádi, když zaopatří základní potřeby. Na věci „navíc“ prostě nejsou peníze.

Míra má však neobyčejný talent. Jeho vášní je kolo, přesněji BMX kolo. Každý den, za každého počasí, i když už ostatní děti odešli domů hrát na počítači nebo se jim už prostě nechce, Míra jezdí. Jezdí na svém BMX biku posvářeném ze zničených kol, které dali jiní do sběru. Jezdí a trénuje, skáče v parku na překážkách Funbox, Step-Up nebo Spina, protože chce být nejlepší. Má sen a dělá vše, co je v jeho silách, aby se mu splnil.

Mírova vášeň, touha být nejlepší BMX rider na světě, jeho vůle, to však nestačí. Jeho talent je potřeba rozvíjet. Míra i jeho rodina potřebují naši pomoc. Jeho velikým přáním je účast na VSA XTREME BMX CAMPU 2015. Jedná se o týdenní soustředění v Pardubicích, kde zkušení profesionální jezdci učí dětí, jak správně jezdit na BMX kole, učí je nové triky, věnují se jim a rozvíjejí jejich dovednosti. Děti mají zajištěno ubytování a plnou penzi. A na závěr campu organizují pořadatelé veliké závody, na které může přijít fandit každý fanoušek.

Termín konání: 10. - 16.8.2015

Informace o loňském ročníku: http://www.vsaxtreme.cz/cz/novinky/vsa-xtreme-bmx-camp-report_n78.htm

Učíme děti, že není možné jen brát, ale že je správné i dávat nazpět. Každý účastník tedy za naši pomoc něco společnosti navrací. Děti si mohou samy vybrat, jak rozvoj svého talentu zúročí. Míra se rozhodl uspořádat během dvou podzimních víkendů minicamp pro své kamarády z Trutnova a okolí a předat jim své zkušenosti z BMX CAMPU. Poradí jim, jak sjíždět překážky, ukáže, jak se před tréninkem rozcvičit apod. My budeme u toho a vše zdokumentujeme. Dárci, kteří se rozhodli splnit Mírův sen, se mohou přijet podívat a přesvědčit se, že jejich pomoc má smysl.

MÍRŮV MOTIVAČNÍ DOPIS:

Mé jméno je Miroslav Roubal, je mi 13 let, narodil jsem se 22. 8. 2001 v Trutnově a kde i nyní doposud žiji. Navštěvuji 7. třídu na ZŠ V Domcích. Mám další dva sourozence, sestru Verču, které je 12 let a brášku Nicoláska, kterému je 6 let. Zhruba od mých 4 let s námi můj otec nežije, tudíž je na naši výchovu mamka sama. Mezi moje největší záliby patří jízda na kole, na které jsem ve 3 letech nasedl a doteď nesesednul. Zkoušet nové a i nebezpečné věci, jako jsou těžké triky, co vše kolo vydrží a zvládne… atd. jsou pro mne výzvou. Vloni jsem se poprvé zúčastnil na soutěži „BENJAMIN“ v Pardubicích, kde jsem skončil na 4. místě a získal obdiv i pochvalu od komentátorů, co vše jsem zvládnul na mém kole, které zrovna nepatří mezi ty lepší a novější. Patřit mezi takové vzory, jako je rider Dave Mirra, Michal Beran, Kuba Benda, Ondra Šléz… a spousty jiných, je můj sen. A tento sen jen tak nevzdám, jelikož pro kolo dýchám a žiji.

Jelikož si moje mamka nemůže dovolit mi financovat BMX camp, který se letos bude konat, tak chci požádat Vás nadační fond o sponzorování, abych se mohl tohoto campu zúčastnit. A já bych se na oplátku se všemi ostatními podělil o mé zkušenosti a i všechny věci, co jsem se během života doteď naučil a i psychicky některé podpořil.

Míra

 

Fotogalerie